rodzina zastępcza-skład rodziny? - Świadczenie Wychowawcze (500+)

  
Strona 2 z 3    [ Posty: 22 ]

Napisano: 29 mar 2016, 18:34

m&m pisze:świadczenie nie przysługuje na dziecko mające swoje dziecko. Takze niepełnoletnia córka składa na swoje dziecko, a matka na pozostałe dzieci.
ok, to wiem

ale babcia z PCPR bierze jakieś pieniążki na wnuka, co jej dochodami z PCPR skoro to nie ona bedzie składać na wnuka? tylko niepełnoletnia córka, która nie ma dochodów

w sumie nie zbadałem sprawy jak to się ma we wniosku o rodzinne
"W życiu zwycięża tylko głupi; mądry widzi przed sobą zbyt wiele trudności i traci pewność siebie zanim zacznie działać."
Erich Maria Remarque
Stańczyk
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 196
Od: 20 mar 2016, 16:47
Zajmuję się:


Napisano: 29 mar 2016, 18:45

m&m pisze:świadczenie nie przysługuje na dziecko mające swoje dziecko. Takze niepełnoletnia córka składa na swoje dziecko, a matka na pozostałe dzieci.
Jest zapis że nie przysługuje ŚW jak pełnoletnie dziecko ma ustalone prawo do ŚW na własne dziecko. Tutaj córka jest niepełnoletnia więc na tą 17latkę matka może złożyć na świadczenie tylko obowiązuje kryterium

Ta 17latka nie może złożyć na swoje dziecko gdyż maluszek jest w pieczy zastępczej.
Gość

Napisano: 29 mar 2016, 23:28

Jak na pełnoletnie dziecko nie przysługuje świadczenie, to jaka róznica czy ono pobiera na swoje dziecko swiadczenie czy też nie,i czy w ogóle ma dziecko.
Ten zapis to sie udał rządowi.
Inna sprawa to to, ze babka może tworzyć dla dziecka rodzinę zastępczą do czasu ukończenia 18 lat przez matkę, a to stanie sie juz 3 kwietnia.
m&m

Napisano: 30 mar 2016, 0:07

Wyjaśnię, bo nie potrzebnie używam skrótów

" (niepełnoletnia córka, skończy 18 lat w 3 kw 2016 , panna, która ma własne dziecko(maluszek)"
chodziło mi o to że niepełnoletnia skończy 18 lat w 3 kwartale (np wrzesień 2016), a nie 3 kwiecień
Sorki za zamiesznie
"W życiu zwycięża tylko głupi; mądry widzi przed sobą zbyt wiele trudności i traci pewność siebie zanim zacznie działać."
Erich Maria Remarque
Stańczyk
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 196
Od: 20 mar 2016, 16:47
Zajmuję się:

Napisano: 30 mar 2016, 8:06

Nieletnia matka moze złozyć na swoje dziecko, tylko matka nieletniej musi podpisać zgodę.
Buba,

Napisano: 30 mar 2016, 10:06

ale dostanie odmowę bo dziecko jest w rodzinie zastępczej
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 10725
Od: 09 mar 2005, 16:10
Zajmuję się: SR, CP, dodatki paliwowe ;)
Lokalizacja: PL

Napisano: 30 mar 2016, 17:27

m&m pisze:Jak na pełnoletnie dziecko nie przysługuje świadczenie, to jaka róznica czy ono pobiera na swoje dziecko swiadczenie czy też nie,i czy w ogóle ma dziecko.
Ten zapis to sie udał rządowi.
A właśnie że sens jest. Pełnoletniość można osiągnąć nie tylko kończąc 18 lat. Pełnoletnie w świetle prawa są również te kobiety które zawierają związek małżeński za zgodą sądu. Raz osiągniętej pełnoletniości nie można cofnąć, więc może się zdarzyć 17 latka rozwódka, która jest pełnoletnia, pobiera ŚW na własne dziecko, wtedy jej rodzicom świadczenie nie przysługuje mimo, że nie ma 18 lat
Gość

Napisano: 30 mar 2016, 18:22

A właśnie że nie ma sensu, bo na pełnoletnią i nie wazne czy to bedzie 16/17 letnia mężatka czy rozwódka świadczenie sie nie nalezy i w takim wypadku czy ona pobiera swiadczenie na swoje dziecko czy tez nie, nie ma żadnego znaczenia. świadczenie na nią nie przysługuje juz przez sam fakt, że stała sie pełnoletnią poprzez zawarcie związku małzeńskiego.
m&m

Napisano: 30 mar 2016, 18:59

m&m pisze:A właśnie że nie ma sensu, bo na pełnoletnią i nie wazne czy to bedzie 16/17 letnia mężatka czy rozwódka świadczenie sie nie nalezy i w takim wypadku czy ona pobiera swiadczenie na swoje dziecko czy tez nie, nie ma żadnego znaczenia. świadczenie na nią nie przysługuje juz przez sam fakt, że stała sie pełnoletnią poprzez zawarcie związku małzeńskiego.
Znając chociażby podstawy prawa cywilnego to jasne jest to logiczne, że w innej sytuacji jest 17 latka która jest panną, ale ma dziecko, a w innej jej koleżanka która też ma dziecko ale zdążyła już wyjść za mąć i się rozwieść. Pierwsza nie jest pełnoletnia, druga jest mimo, że obie są 17letnimi matkami. Ale żeby nie było wątpliwości to w ustawie to jest. Jakby tego artykuł nie było to pewnie w wypadku zaistnienia takiej sytuacji i tak by się nie przyznawało, ale może niektórzy by mieli wątpliwości. A tak zapis jest, logiczny jest więc co komu przeszkadza?
Gość

Napisano: 30 mar 2016, 19:15

Jak dla mnie zapis, że swiadczenie nie przysługuje na dziecko pozostające w związku małzeńskim oraz na pełnoletnie dziecko, które ma ustalone prawo do świadczenia na swoje własne dziecko jest powtórzeniem tego samego, gdyz to dziecko z punktu pierwszego jest tym pełnoletnim dzieckiem z punktu drugiego. I vice versa. Pełnoletnie dziecko z punktu drugiego jest tym dzieckiem pozostającym w związku małżenskim z punktu pierwszego.
Dorosłym, pełnoletnim dzieckiem czyni samo zawarcie slubu a nie posiadanie dziecka, albo tez pobieranie na niego swiadczenia.
m&m



  
Strona 2 z 3    [ Posty: 22 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x