Wnioskodawca składa to, co wynika z jego sytuacji - jak dziecko nie przebywało dłużej w szpitalu, to nie ubiega się we wniosku o przedłużenie świadczenia, więc nie ma w ogóle tematu zaświadczenia.referent12 pisze: ↑20 mar 2025, 15:18a czy to zaswiadczenie o pobycie dziecka w szpitalu trzeba dawac kazdemu do wniosku o swiadczenie rodzicielskie? czy jesli Pani nie bedzie wnioskowac o przedłuzenie gdyz twierdzi ze dziecko nie przebywalo w szpitalu dluzej niz 5 dni to nie trzeba dawac? czy jednak musi byc jakas podkladka z tym zasiwadczeniem....
Według ustawy zaświadczenie ma być wystawione przez szpital. Podpisać więc może tylko dyrektor szpitala lub inna osoba z upoważnienia dyrektora. Jeżeli podpisze lekarz a nie będzie wynikało z zaświadczenia, że jest upoważniony do wystawiania zaświadczeń przez dyrektora, to zaświadczenie do poprawki.
Dziekuje.JLP pisze: ↑24 mar 2025, 12:48Według ustawy zaświadczenie ma być wystawione przez szpital. Podpisać więc może tylko dyrektor szpitala lub inna osoba z upoważnienia dyrektora. Jeżeli podpisze lekarz a nie będzie wynikało z zaświadczenia, że jest upoważniony do wystawiania zaświadczeń przez dyrektora, to zaświadczenie do poprawki.
Chyba szkolenie z Mazurkiem wjechało za grubo. Ja nie będę się bawił w dochodzenie kogo sobie dyrektor upoważnił do wydawania takich zaświadczeń bo nie mam do tego kompetencji. Ustawa nie narzuca tak jak w przypadku ustawy "za życiem", że musi być to dokładnie wymieniona osoba.JLP pisze: ↑24 mar 2025, 12:48Według ustawy zaświadczenie ma być wystawione przez szpital. Podpisać więc może tylko dyrektor szpitala lub inna osoba z upoważnienia dyrektora. Jeżeli podpisze lekarz a nie będzie wynikało z zaświadczenia, że jest upoważniony do wystawiania zaświadczeń przez dyrektora, to zaświadczenie do poprawki.