Osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne albo specjalny zasiłek opiekuńczy, przyznane na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych
Kwota odpowiadająca wysokości świadczenia pielęgnacyjnego przysługującego na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych. Powinna to być kwota faktycznie wypłaconego świadczenia lub zasiłku.
Poradnik zus
A teraz jak będą te zasiłki dla opiekunów przyznane od 15.05.2014 to zdrowotna będziecie liczyć taj jak pisze w informatorze ZUS za polowe miesiąca czy za cały?
ja dostałam kiedyś odpowiedź pisemną, że jest - załączam poniżej
Poniżej odpowiedź konsultanta COT:
Dzień Dobry
W opisanej przez Panią sytuacji poprawnym rozwiązaniem będzie podstawa 190,70. jako proporcja od 520 zł.
dodatkowych informacji na ten temat można uzyskać
pod nr tel. 801 400 987 lub 22 560 16 00 oraz na stronie internetowej ZUS www.zus.pl
pozdrawiam Konsultant COT Elżbieta Chrupek
ja też jestem po kontroli ZUS, zawsze opłacałam składki zdrowotną od wypłaconej kwoty świadczenia pielęgnacyjnego czy zasiłku stałego i nie miałam żadnych uwag w związku z tym