Składki zdrowotne i emerytlano-rentowe przy szo

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 wrz 2017, 15:00

Pan złożył mi wniosek o szo. Jest zarejestrowany w PUP. Po zmianach nie ma to wpływu na przyznanie szo.Ale chce żebyśmy opłacali za niego składki emerytalną i zdrowotną. Co ze zdrowotną, skoro opłacana jest w PUP??
Co robicie w takim przypadku?????
karrina
Stażysta
Od: 13 kwie 2017, 10:54
Zajmuję się: ŚW,ŚR

Napisano: 15 wrz 2017, 17:19

Uzyskanie prawa do SZO pozbawia tą osobę statusu bezrobotnego, więc i opłacania składek. Dlatego to Ty musisz opłacać.
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 30 sty 2016, 12:40
Zajmuję się:

Napisano: 16 wrz 2017, 18:13

Nigdy nie miało wpływu... Kazaliście im się wcześniej wyrejestrować i dopiero sprawdzaliście czy się lapią? A przy odmowie co? Przykro nam? Nie ma zasiłku dla bezrobotnych ani świadczenia?

Opłacasz od dnia przyznania świadczenia pod warunkiem, że nie ma innego tytułu do ubezpieczenia. Nawet jeżeli był w PUP, to idzie tam z decyzją i osobę wywalą od dnia przyznania, razem ze składkami. Musisz więc najnormalniej w świecie opłacić od samego początku.

Najprościej zadzwonić do PUP i dopytać, co robią z takimi osobami (może nie cofają składek, jak im się nie chce), a jak nie, to klient musi oświadczyć, czy ma ten tytuł czy nie.
kalkulator
Awatar użytkownika
Referent
Od: 31 maja 2017, 10:07
Zajmuję się: głównie ZUS, ŚP/SZO/ZDO;
ponadto ŚR/FA/500/Za życiem

Napisano: 18 wrz 2017, 7:37

Wiesz, nawet jak im się nie chce to dalej mają taki obowiązek ;)
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:

Napisano: 18 wrz 2017, 8:54

Jeżeli chodzi o składkę zdrowotną, to nigdy nic nie wiadomo.

Z 2 m-ce temu jedna pani trzy razy chodziła do mnie za zdrowotną, acz w końcu sam wydrukowałem jej formularze ZCNA ze strony ZUS i poszła zgłosić członków rodziny... przy rencie męża w ZUS. Tak, w ZUSie nie ogarnęli, że to możliwe, wręcz konieczne, i odsyłali ją uporczywie do mnie.
kalkulator
Awatar użytkownika
Referent
Od: 31 maja 2017, 10:07
Zajmuję się: głównie ZUS, ŚP/SZO/ZDO;
ponadto ŚR/FA/500/Za życiem

Napisano: 18 wrz 2017, 10:20

Niekompetentni "urzędnicy" się niestety zdarzają w urzędach dosyć często, co nie zmienia faktu, że to jest ich odpowiedzialność a nie Twoja.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny