Specjalistyczne usługi opiekuńcze dla dziecka z autyzmem. - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 14 wrz 2015, 14:52

Sprawa dotyczy dziecka z autyzmem. Zgłosiła się do mnie matka z zaświadczeniem od lekarza psychiatry, w treści zaświadczenia lekarz powołuje się na rozporz.§2 pkt.1 lit. a oraz §2 pkt. 3 lit. b (Dz.U. 2005r.,Nr 189, poz.1598 ze zm.) zaleca tygodniowo: terapię psychologiczną -1 godz, integrację sensoryczną- 2 godz, terapię logopedyczną - 1 godz, trening umiejętności społecznych - 1 godz., biofeedback-1 godz. Na wizycie była prywatnie ponieważ zależy jej na czasie aby jak najszybciej zacząć terapię z dzieckiem. Dodam, że dziecko uczy się w 2 klasie podstawowej w masowej szkole. Matka była z tym zaświadczeniem w szkole, ale stwierdzili, że skoro w treści zaświadczenia jest: Zaświadczenie wydaje się w celu przedłożenia w OPS to już jakby sprawa szkoły nie dotyczy.
Proszę o pomoc, może mieliście podobną sytuację.
barbarinka


Napisano: 14 wrz 2015, 21:04

Przypominam się. Proszę o wasze opinie.
barbarinka

Napisano: 14 wrz 2015, 21:16

zadzwoń do MOPS-u w Kołobrzegu do Pani Iwony Święcickiej.Oni mają usługi specjalistyczne dla dzieci z autyzmem od wielu lat i spore doświadczenie.
Evita

Napisano: 14 wrz 2015, 21:49

Bardzo profesjonalnie ustawiona terapia - to po pierwsze i bardzo wymagająca notabene, jeśli chodzi o możliwości OPS co do pozyskania specjalistów, jak znam realia ( jeśli chodzi o te wymogi), mało kto spełnia takie oczekiwania.
ale pomijając to - nie wiem w czym jest problem. Pani zwróciła się do was z podstawą formalno- prawną w ręku o przyznanie ( zorganizowanie ) usług specjalistycznych dla dziecka. Szkoła prowadzi zajęcia rewalidacyjne i słusznie, że nie kupuje tego tematu. Bo to temat dla OPS.
Reszta pisze w rozporządzeniu. Wizyta prywatna ( zwracasz uwagę na ten wątek) nie ma żadnego znaczenia. Jeśli nie czujecie się na siłach ogarnąć tematu ( wiecie) że nie łatwo będzie znaleźć specjalistę - przed przyjęciem dokumentów od pani proponuję negocjować warunki ( zalecenia)- ale nie sądzę żeby odpuściła.
Emilka.

Napisano: 15 wrz 2015, 13:27

Trzeba przyznać dziecku suo z wyjątkiem integracji sensorycznej bo tego nie ma w ustawie.Pozostałe zajęcia tak, o ile nie ich np. w poradni psychologiczno - pedagogicznej.
Gość

Napisano: 15 wrz 2015, 14:06

u nas Urz Woj. zrobił naradę z zaleceń pokontrolnych i nakazał, że SUO w przypadku dzieci uczących się ma jedynie uzupełniać pomoc uzyskaną w szkole i należy egzekwować od szkoły np. pomoc psychologa, gdyż szkoła otrzymuje podwyższoną subwencję oświatową i nawet jeśli nie mają psychologa to mają zatrudnić ..... Ponadto dosyć kontrowersyjne było pobieranie św. piel. przez rodzica...,i SUO, że to podwójne finansowanie z budżetu państwa itd
nina12

Napisano: 15 wrz 2015, 18:23

" Ponadto dosyć kontrowersyjne było pobieranie św. piel. przez rodzica...,i SUO, że to podwójne finansowanie z budżetu państwa itd" -nie widzę związku, rodzic jest od opieki nad dzieckiem a tu potrzebna jest specjalistyczna terapia i tylko taka jest gwarantem rozwoju dziecka.

Podoba mi się:
" należy egzekwować od szkoły np. pomoc psychologa, gdyż szkoła otrzymuje podwyższoną subwencję oświatową i nawet jeśli nie mają psychologa to mają zatrudnić"
ale co jeśli to wójt jest OP placówki, w której uczy się to dziecko i to on musi dać na te dodatkowe zajęcia? Będzie się bronił jak niemal wszystkie OP w Polsce
Gość

Napisano: 16 wrz 2015, 8:16

Kto u was wydaje zaświadczenie o konieczności SUO ? Psychiatra ? Neurolog ? Od czego to uzależniacie ?
izis

Napisano: 16 wrz 2015, 13:42

zawsze musi psychiatra.
Gość

Napisano: 17 wrz 2015, 8:06

Gościu, z całym szacunkiem , ja też tak uważam, ale okazało się , że nie istnieje zapis , który wskazuje jaki lekarz wydaje zaświadczenie a tym bardziej że to ma być psychiatra. Po telefonie do swojego urzędu wojewódzkiego okazało się, że "preferują" zaświadczenia od psychiatry ale dziecięcego ! Dlaczego tak ? Nikt nie wyjaśnił.
izis


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x