W ocenie Sądu, organy obu instancji prawidłowo stwierdziły, że prymat wśród norm, jakie określają okres, na jaki przyznaje się wnioskowane świadczenie przyznać należy normie prawnej wyrażonej w art. 24 ust. 1 ustawy, to jest zasadzie, zgodnie z którą prawo do świadczenia rodzinnego [...], ustalane jest na okres zasiłkowy.
Jeśli jednak to Cię nie przekonuje, zapoznaj się z całymi wyrokami i wyrób sobie odmienną opinięświadczeniami rodzinnymi, których nie dotyczy [...] zasada rocznej okresowości są jedynie dodatki do zasiłku rodzinnego: z tytułu urodzenia dziecka, z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego oraz z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania, a także jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka, zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjne
Wynika z tego wyraźnie, że sąd widzi okres zasiłkowy jako zamknięty okres, w ramach którego można składać wnioski o świadczenie tylko i wyłącznie na dany okres.Przyznając to świadczenie (SZO) nie można zatem przekroczyć granic okresu zasiłkowego, w którym strona złożyła wniosek.