środki pomocnicze...

ODPOWIEDZ
PCPR1

środki pomocnicze...

Post autor: PCPR1 »

Witajcie,
własnie zostałam obdarowana dofinansowaniami do środków algorytmowych i mam pewną wątpliwość przeglądając wcześniejsze wnioski, a ściślej mówiąc "oświadczenia o dochodach". W naszych oświadczeniach jest: "ja niżej podpisany..." i kogo tu należy wpisywać, jeżeli wnioskodawcą jest dziecko albo osoba ubezwłasnowolniona? Pomyślałam, że przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego. A poniżej jest tabela z pozostałymi osobami z gospodarstwa domowego, trzeba wypisać ze stopniem pokrewieństwa. I czy wtedy wpisujemy stopień pokrewieństwa względem wnioskodawcy ("rzeczywistego"), czy przedstawiciela/opiekuna? Moja poprzedniczka ma wiele wersji tych oświadczeń i nie wiem, co jest właściwe.
Awatar użytkownika
Tomasz1981
Inspektor
Posty: 2094
Rejestracja: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA
Kontakt:

Re: środki pomocnicze...

Post autor: Tomasz1981 »

jeżeli wnioskodawcą jest dziecko lub ubezwłasnowolniony to wpisujesz rodzica/opiekuna a stopień pokrewieństwa wobec wnioskodawcy

jak było wiele? po co utrudniać sobie pracę? utwórz jedno oświadczenie do wszystkich zadań :)
PCPR1

Re: środki pomocnicze...

Post autor: PCPR1 »

Dzięki. "Wiele" w sensie, że raz tak wpisywali, raz tak, czasami nic nie wpisali - nie pilnowała tego.
goschka

Re: środki pomocnicze...

Post autor: goschka »

Dokładnie, po co sobie utrudniać. Kiedyś w naszych wnioskach też mieliśmy takie tabelki i zdanie "ja niżej podpisany..." i mnóstwo problemów z tym było. Teraz mamy "Oświadczam, że przeciętny miesięczny dochód, w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych, podzielony przez liczbę osób we wspólnym gospodarstwie domowym, obliczony za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku, wynosi..............zł. Liczba osób we wspólnym gospodarstwie domowym wynosi............" Ot i tyle.
PCPR1

Re: środki pomocnicze...

Post autor: PCPR1 »

O widzisz... Dzięki.
ODPOWIEDZ