Opiekun złożył wniosek o ŚP i wraz z nim wyrok sądu w uzasadnieniu którego sąd orzeka o zmianie orzeczenia o niepełnosprawności ze stopnia umiarkowanego na stopień znaczny, ale dwuletnia data ważności tego zmienionego przez sąd orzeczenia o stopniu niepełnosprawności wygasła kilka miesięcy temu.
MOPS oraz SKO zakwestionowały trzymiesięczny termin złożenia wniosku od daty wydania tego orzeczenia, a dokładniej wydania wyroku sądu.
Opiekun złożył skargę do WSA i sąd uchylił obie decyzje organów, czyli uznał, iż został zachowany trzymiesięczny okres na złożenie wniosku od daty wydania orzeczenia.
Co bardzo istotne w tej sprawie, już trzy tygodnie po złożeniu ww wniosku o ŚP (a 5 dni od dnia wydania przez MOPS ww niekorzystnej dla opiekuna decyzji) opiekun dostarczył do MOPS nowe orzeczenie o stopniu niepełnosprawności na kolejny okres tj. kolejne dwa lata , którego ważność zaczynała się już dwa miesiące wcześniej, jeszcze przed złożeniem wniosku o ŚP.
MOPS wydając ww decyzję o odmowie przyznania ŚP miał wiedzę tylko o starym orzeczeniu, ale pisząc odpowiedź i odnosząc się do odwołania opiekuna do SKO , organ dysponował już dwoma orzeczeniami - starym i nowym.
Moje pytanie brzmi:
Czy w tej sytuacji nowe orzeczenie o stopniu niepełnosprawności miało wpływ na dalszy przebieg sprawy i jaki miałby być jego wpływ ?