osoba uczestniczy w projekcie w ramach kapitału ludzkiego, odbywa staż, gdzie nie bedzie odprowadzonego podatku, oraz nie bedzie wystawiany pit, jest to dochód uzyskany?
sam staz jako taki nie jest dochodem uzyskanym....uzyskiem jest otrzymanie prawa do stypendium (ktore PUP wyplacaja osobom wysylanym przez nich na staze)
stypendia stażowe finansowane z EFS są w całości zwolnione od podatku. W związku z tym, w świetle ustawy o świadczeniach rodzinnych nie klasyfikują się już jako \"przychody podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych [...]\". Stypendia stażowe nie są również wymienione w punkcie \"c)\" ustawy o świadczeniach rodzinnych, tzn. \"inne dochody niepodlegające\". Zatem tych dochodów nie należy wliczać do dochodu.