Studia Podyplomowe Gerontologia dla pracowników socj.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 cze 2017, 18:54

Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu prowadzi nabór na Studia Podyplomowe Gerontologia i Opieka nad Osobami Starszymi w roku akademickim 2017/2018. Nabór trwa do 22 września 2017 r.

Studia Podyplomowe Gerontologia i Opieka nad Osobami Starszymi dedykowane są wszystkim osobom zaangażowanym w organizowanie opieki nad osobami starszymi, które posiadają wyższe wykształcenie (co najmniej licencjackie). Skierowane są zatem m.in. do pracowników socjalnych, socjologów, psychologów, specjalistów terapii zajęciowej, promotorów zdrowia, pielęgniarek, fizjoterapeutów/rehabilitantów, a także formalnych i nieformalnych opiekunów, którzy zainteresowani są poszerzeniem swojej wiedzy w dziedzinie gerontologii, a w szczególności zasad opieki nad chorymi w wieku podeszłym.

Studia obejmują 2 semestry. Zjazdy odbywać się będą nie częściej niż dwa razy w miesiącu. Planowanych jest 14-16 zjazdów (1 zjazd obejmuje sobotę i niedzielę). Planowany termin rozpoczęcia Studiów - październik 2017 r.
Warunkiem rozpoczęcia Studiów jest zebranie odpowiedniej liczby uczestników.

Opłata za udział w studiach wynosi 2.400 PLN płatne w dwóch ratach. Warunkiem udziału jest uiszczenie pierwszej raty (1.200 PLN - do dnia 30 września 2017 r.) przed rozpoczęciem studiów. Wpłata drugiej raty (1.200 PLN - do dnia 15 marca 2018 r.).

Kierownik studiów:
dr n. biol. Dorota Talarska (tel. 61 854-6584)
Obsługa administracyjna:
Paulina Wikło (e-mail: pwiklo@ump.edu.pl, tel. 61 854-6576)

Cele i efekty kształcenia:
Absolwenci Studiów Podyplomowych Gerontologia i Opieka nad Osobami Starszymi posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy z osobami starszymi i na ich rzecz, zarówno w warunkach środowiskowych, jak i w ramach instytucji.
Nabyte kompetencje odnoszą się nie tylko do pracy z indywidualnymi osobami czy grupami osób wymagających opieki/wsparcia, ale i ich rodzinami/opiekunami, oraz fundacjami, organizacjami, które podejmują działania na rzecz osób starszych.
Pozyskany zakres umiejętności obejmuje m.in. optymalizację sprawności funkcjonalnej osób starszych rozumianej jako niezależność życiowa. Sprawność funkcjonalna obejmuje podstawowe czynności życiowe czyli te, które warunkują samodzielność w życiu codziennym i pozwalają np. na przedłużenie zamieszkiwania w środowisku domowym czy większą niezależność w przypadku przebywania w instytucji. Zaliczamy do niej także złożone czynności życiowe, które obejmują m.in. funkcjonowanie w grupach społecznych (co zapobiega izolacji społecznej, ważnemu elementowi patologii w starości) albo zapobieganie niedożywieniu czy aktywizację procesów pamięci (w tym trening poznawczy) rozumianej jako prewencję otępienia.
Absolwent nie tylko posiada wiedzę na temat w/w zagadnień ale także potrafi podejmować działania naprawcze, dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania seniora. Obejmuje to także korzystanie ze sprzętu usprawniającego i pielęgnacyjnego. Dodatkowo wie, że w ramach podejmowanych działań z jednej strony niezbędne jest udzielanie pomocy w akceptacji istniejących ograniczeń funkcjonalnych seniorów, a z drugiej - poszukiwanie istniejących zasobów, w oparciu o które można rozwiązywać istniejące problemy, tak aby polepszyć jakość życia podopiecznego/podopiecznych czy rodziny/opiekuna.

Pod tym linkiem można uzyskać więcej informacji oraz wypełnić formularz rejestracyjny. https://www.ump.edu.pl/rekrutacja/studi ... -starszymi
anna.maria
Praktykant
Posty: 1
Od: 11 cze 2017, 18:40
Zajmuję się: seniorzy


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny