suo dla osób z zaburzeniami psychicznymi

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 sie 2016, 21:48

Suo dla osób z zaburzeniami psychicznymi czy jest wymagane posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności by je przyznać? Czy może być zaświadczenie od lekarza neurologa czy musi być od psychiatry?

proszę o pomoc! pilne!
kendula


Napisano: 04 sie 2016, 8:20

Aby przyznać suo dla osoby z zaburzeniem psychicznym musisz mieć potwierdzenie, że u danej osoby występują zaburzenia, które powinien potwierdzić psychiatra. Nasz Urząd Wojewódzki wymaga takiego zaświadczenia raz na rok.
mim

Napisano: 04 sie 2016, 18:37

Dziękuję Mim!
Czyli zaświadczenie wyłącznie od lekarza psychiatry.
A orzeczenie o niepełnosprawności jest wymagane? Cazy tylko zaświadczenie od psychiatry wystarczy?
kendula

Napisano: 04 sie 2016, 18:37

Dziękuję Mim!
Czyli zaświadczenie wyłącznie od lekarza psychiatry.
A orzeczenie o niepełnosprawności jest wymagane? Cazy tylko zaświadczenie od psychiatry wystarczy?
kendula

Napisano: 05 sie 2016, 8:09

W orzeczeniu musi być wskazanie że niepełnosprawność wg kodów jest z zakresu zaburzeń psychicznych. Zaświadczenie o ilości godzin i rodzaj usług określa lekarz specjalista niekoniecznie psychiatra. U nas było zaświadczenie lekarza neurologa. To wszystko zależy o jaki rodzaj usług wnioskuje rodzic. Odnieś się do wytycznych wojewódzkich
male

Napisano: 05 sie 2016, 9:03

Przepraszam cię male, a jaki lekarz specjalista zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych? Lekarzem specjalistą jest również ortopeda, czy od niego też może być zaświadczenie? Poza tym wskaż przepis, który mówi, że do przyznania usług konieczne jest posiadanie orzeczenia.
bene

Napisano: 05 sie 2016, 9:14

Psychiatra nie zna się na sprawach z zakresu rehabilitacji. Wielokrotnie spotykam się z pisaniem głupot " na życzenie rodziców" . Zaświadczenie od specjalisty który potrafi wskazać jaka metoda rehabilitowania odniesie skutek pożądany ( np. logopedyczne, czy rehabilitacja odpowiednimi metodami).Psychiatra nie ma o tym pojęcia, co zresztą kiedyś osobiście mi powiedziała.Piszę o orzeczeniu, bo dotychczas nie zdarzyło się, aby rodzic dziecka kwalifikowanego do SUO nie posiadał orzeczenia, to jest naturalne że go ma. Więc masz rację w wyjątkowej sytuacji gdy go jeszcze nie posiada może być zaświadczenie psychiatry.
male

Napisano: 05 sie 2016, 9:23

Od strony rozsądku oczywiście, że możesz mieć rację ale ja pytam od strony formalnej. Niestety na kontrolę przyjeżdżają różne osoby a usługi są jednoznacznie zdefiniowane "dla osób z zaburzeniami psychicznymi". Jednak na zaburzeniach psychicznych zna się przede wszystkim lekarz psychiatra, przynajmniej powinien. Poza tym o jakiej rehabilitacji piszesz? Chyba nie o ruchowej?
bene

Napisano: 05 sie 2016, 11:07

Fachowo nazwanej "rehabilitacją fizyczną i usprawnianiem zaburzonych funkcji organizmu ". Tak rehabilitacja ruchowa wg specjalnych metod usprawniania PNF i NDT- Bobath.
male


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny