przyznałam prawo do świadczeń opieki zdrowotnej 16.09. do 14.12. osoba w okresie od 7-16.10.2013 podjęła pracę i nie zgłosiła tego do GOPS - zgłosił do nas NFZ dopiero w listopadzie , od 17.10 do tej pory znów nigdzie nie pracuje i nie ma dostepu do świadczeń zdrowotnych a choruje przewlekle i wymaga leczenia. Co zrobić z decyzją o przyznaniu dostepu do św. zdr.
jak od 17.10! przecież on ma jeszcze prawo do opieki zdr przez 30 dni od dnia wygaśnięcia obowiazku. czyli 30 dni od 17.10 ma prawo do sw op zdr. art. 67 pkt. 4 ustawy o sw op zdr fin ze srodkow publ.
Witam,
proszę o pomoc w następującej kwestii:
Wpłynął do nas wniosek o wydanie decyzji w sprawie przyznania prawa do świadczeń opieki zdrowotnej (dodam, że wniosek został przesłany wg właściwości przez gminę sąsiednią z informację, że podczas próby przeprowadzenia wywiadu środowiskowego wnioskodawca poinformował telefoniczne, że mieszka na terenie naszej gminy). U nas jednak też nie udało się ustalić miejsca pobytu. Nie jest ani zameldowana ani prawdopodobnie nie zamieszkuje. Podczas rozmów z sąsiadami ustalone zostało, że ma wypowiedzianą już umowę najmu na wcześniej zajmowany lokal i nikt nie zna aktualnego jej miejsca pobytu. Wskazany na wniosku telefon też nie odpowiada.
Co powinnam zrobić w takiej sytuacji.
Proszę o pomoc
W momencie przyjścia na świat każdy ma stały meldunek- najczęściej przy matce.I tam wysłałabym ten wniosek- bo tak naprawdę to na jakiej podstawie Ty masz ten wniosek rozpatrywać - jeśli nie jesteś gmina właściwą ani ze względu na zameldowanie ani zamieszkanie strony.
Ja jak miałam taki problem to korzystałam nieoficjalnie z bazy danych policji - jeśli masz jej pesel - to ustalą Ci jej ostatni adres bez problemu - a po nazwisku - też ustalą tylko,że może być kilka takich osób.