Ustawa o świadczeniach rodzinnych się kłania art. 24 ust. 2.
Prawo do świadczeń rodzinnych ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, do końca okresu zasiłkowego.
Art. 24 okres zasiłkowy ust. 2 wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego został uznany za niezgodny z Konstytucją w zakresie, w jakim stanowi, że w wypadku wniosku o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 lat, legitymującej się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności uzyskanym w wyniku rozpoznania przez wojewódzki zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności jej odwołania od orzeczenia powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, prawo do świadczeń rodzinnych ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek (Dz. U. z 2007 r. Nr 200, poz. 1446). art. 24 ust. 2a.
Jeżeli w okresie trzech miesięcy, licząc od dnia wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, zostanie złożony wniosek o ustalenie prawa do świadczenia uzależnionego od niepełnosprawności, prawo to ustala się począwszy od miesiąca, w którym złożono wniosek o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności.
Niech ten Pan wycofa wniosek o świadczenie złożony w dniu 30-04-2019 i złoży nowy wniosek o świadczenie, a wówczas będzie zachowany trzymiesięczny okres o którym w art. 24 ust. 2a , wtedy to prawo do świadczenia będzie mu przysługiwało wstecz tj. od dnia złożenia wniosku na komisję lekarską.