Syndyk- potwiedzenie bezskuteczności

Wybrane tematy:
fundusz a spokrewniona rodzina zastętcza Art.209 a obcokrajowiec bez adresu cofniecie zatrzymania prawa jazdy Zwrot z US części kwoty tytułu wykonawczego Zgłoszenie do BIG KRZ - wniosek o założenie konta podmiotu i co dalej?
ODPOWIEDZ
FA13
Praktykant
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2021, 8:16
Zajmuję się: FA
Kontakt:

Syndyk- potwiedzenie bezskuteczności

Post autor: FA13 »

beneficjenta złożyła wniosek o FA. Dłużnik ogłosił upadłość więc Komornik "umywa ręce". Czy ktoś zwracał się do syndyka o wydanie podobnego dokumentu aby potwierdzić bezskuteczność? Czy syndyk jest uprawniony do potwierdzenia, że egzekucja określonych należności jest nadal bezskuteczna? Prawnik radził aby zwracać się do syndyka, jednak na jaki art. mogę się powołać? Art. 3 ust. 3 ustawy jasno wskazuje o organie prowadzącym postępowanie egzekucyjne a przecież syndyk takim organem nie jest :| Co robić? Pomóżcie proszę :)
Awatar użytkownika
nonsens
Stażysta
Posty: 151
Rejestracja: 14 maja 2021, 17:46
Zajmuję się: PS
ex. ŚR/FA/ŚW/DS/DO/VAT/UKR
Kontakt:

Re: Syndyk- potwiedzenie bezskuteczności

Post autor: nonsens »

"Ilekroć w ustawie jest mowa o: (...) organie prowadzącym postępowanie egzekucyjne – oznacza to organ, który prowadzi egzekucję, albo syndyka wyznaczonego w postępowaniu upadłościowym dłużnika".
Wystąp normalnie jak do komornika.
Szczęście wśród inteligentnych osób to najrzadsza rzecz, jaką znam. [E. Hemingway]
FA13
Praktykant
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2021, 8:16
Zajmuję się: FA
Kontakt:

Re: Syndyk- potwiedzenie bezskuteczności

Post autor: FA13 »

dziękuję za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ