Witajcie nie wiem czy uwieżycie ale mam pierwszy wniosek o ustalenie prawa do SZO. Pani zajmuje się mamą od dawna (orzeczenie od lipca 2014r.), teraz po zmianie przepisów - bo nie podejmuje zatrudnienia, złożyła wniosek. Do wniosku dołączyła zaświadczenie z PUP że do dnia 07.01.2015r. była zarejestrowana w PUP i teraz pytanie czy SZO przyznać od 01.01.2015r. czy od 08.01.2015r.?
Od pierwszego . Przeciez cały czas tu piszą, ze zarejestrowanie w PUP nie ma wpływu na przyznanie świadczenia. Z tym, że po otrzymaniu decyzji będzie musiała się z nią sygnąć do PUPy, zeby wyrejestrowali ją wstecznie.
Ja mam dziesiątki takich przypadków i zawsze tak robię - świadczenia od 1 danego miesiąca, potem człowiek idzie z decyzją do PUP i wyrejestrowują go odpowiednio wstecz.