Szukam dłużników - podpowiedzcie - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Napisano: 12 maja 2015, 10:13

Pomóżcie, bo się zakręciłam. Mam dwóch dłużników, od pierwszego wraca adnotacja "adresat wyprowadził się, Przebywa w ZK" a u drugiego otrzymuję pismo z OWD, że nie mogą podjąć działań, bo wraca pismo z adnotacją "dłużnik wyprowadził się". Nie szukali go przez policję, tylko na podstawie wracającej korespodencji stwierdzili, że nie są OWD.
W przypadku nr 2 kieruję wniosek do komornika o ustalenie adresu a jak w przypadku tego pierwszego? Czy najpierw szukam go przez centralny rejestr skazanych czy najpierw komornik?
Podpowiedzcie :)
kawa i ciasto


Napisano: 12 maja 2015, 14:31

w 1 przypadku napisz do krajowego rejestru żeby mieć potwierdzenie gdzie przebywa i do kiedy i wtedy możesz powiadomić komornika jak coś ustalisz
Magda198126
Starszy referent
Posty: 543
Od: 16 gru 2014, 16:03
Zajmuję się:

Napisano: 12 maja 2015, 14:56

Ja bym w pierwszej kolejnosci napisała do komornika, jezeli on nie ustali to wówczas piszesz do CPD i ewidencji. Niektóre osrodki pisza do policji ja tego unikam poniewaz nie ma podstawy prawnej.
Ewa 88



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x