Teściowa wymagająca opieki - opiekun prawny - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 05 sie 2021, 16:44

Wujek ma teściową wymagającą opieki (niestety ciocia zmarła - to jej mama). Teściowa ma 6 wnuków pełnoletnich (każde ponad 25 lat, pracują) i jeszcze jedną córkę (siostra wujka ale mieszka w innym mieści w dodatku leczy się psychiatrycznie). Teściowa przez ostatni rok też ma już pobyt w jakimś zakładzie zamkniętym chyba ok. 3 miesięcy. Nie można jej samej zostawiać, wymaga opieki z racji stanu zdrowia psychicznego.

Z racji pracy i stanu zdrowia wujek nie jest w stanie zajmować się teściową, dzieci wujka a wnuki mogą ewentualnie dokładać się do babci na pomoc opiekunki ale to są małe kwoty w ujęciu miesięcznym.

No i teraz co jeżeli pozostałe wnuki nie będą się chciały zgodzić aby umieścić teściową w jakimś DPS i pokrywać kosztów?

Wujek z racji tego, że nie jest bezpośrednio spokrewniony to jak tutaj stać się opiekunem prawnym teściowej aby cokolwiek zrobić w sprawie opieki?
ops504
Praktykant
Posty: 1
Od: 05 sie 2021, 16:37
Zajmuję się: własna działalność


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x