TOMEK

Wybrane tematy:
Podpis klienta pod wywiadem POMOST STD Błąd sprawozdania Sprawozdania MRiPS-06 (wersja 1.04a) za 2021 Odnowienie certyfikatu Brak możliwości wygenerowania sprawozdania SKŁ ZDR pytanie odnośnie poprawności danych problem z wydrukiem informacji /decyzji w Sygnity
~el

TOMEK

Post autor: ~el »

Osoba w systemie ma zmyślony nr pesel już od dawna myślę że od początku jak była wprowadzana do systemy 2006 r. Jak chcę zmienić na dobry to mi wyskakuje że data urodzenia jest niewłaściwa.Jeśli wpiszę datę to mi krzyczy że istnieje taka osoba.A jak ją wyszukć w systemie bo robię utożsamianie i mi nie wychodz.Nie mam takiej osoby.
~Tomek

Re: TOMEK

Post autor: ~Tomek »

Wyczyść datę urodzenia.
Wpisz poprawny PESEL.
Data urodzenia podpowie się z niego.
~el

Re: TOMEK

Post autor: ~el »

Tak zrobiłam i kom.duplikat numeru pesel.Gdzie go szukać
~Tomek

Re: TOMEK

Post autor: ~Tomek »

Wejdź na listę osób i w pole szybkiego wyszukiwania nad kolumną PESEL wpisz ten PESEL. Pomost znajdzie Ci osoby o takim PESELu.
~el

Re: TOMEK

Post autor: ~el »

Tak zrobiłam i okazało się że adres jest inny
~Tomek

Re: TOMEK

Post autor: ~Tomek »

No OK to masz namierzoną tę osobę.
Teraz od Ciebie zależy zdecydowanie czy te dwie osoby w Pomoście to w realu jedna osoba czy dwie.
Jak jedna, to trzeba je utożsamić.
Adres przyjąć aktualny z tych dwóch.
~el

Re: TOMEK

Post autor: ~el »

Jedna i ta sama osoba no i utożsamianie osób i wyszukiwanie po zaznaczam miejscowościach i zastosuj i nic zero.
~Tomek

Re: TOMEK

Post autor: ~Tomek »

Ale po co jeszcze wyszukujesz - przecież znalazłaś już obie osoby.

Wchodzisz do roli Administratora i utożsamiasz.
~el

Re: TOMEK

Post autor: ~el »

Tak tylko jak wezme na utożsamianie osób to ja tej osoby nie widzę są inne a tej nie ma.
Ojciec76
Administrator
Posty: 1947
Rejestracja: 09 gru 2010, 9:31
Zajmuję się: PS i reszta w zależności od problemu
Lokalizacja: warmia, mazury
Kontakt:

Re: TOMEK

Post autor: Ojciec76 »

Zrób w ten sposób:
1. zostaw PESEL u tej osoby, która ma zostać- ustaw tez odpowiedni adres
2. u osoby, która ma być utożsamiona usuń PESEL i zostaw tylko datę urodzenia koniecznie taką samą jak osoba z PESELEM
3. Przejdź na administrację i dokonaj utożsamienia, ewentualnie sprawdź jeszcze czy program filtruje po imionach i nazwiskach oraz datach urodzenia
Solitudo cordis,
Solitudo animae
ODPOWIEDZ