tytuł wykonawczy - Stare tematy

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Napisano: 23 mar 2011, 13:55

Witam,
Kogo wpisujecie jako wierzyciela w tytułach wykonawczych? Starostę czy starostwo powiatowe? NIP i regon starostwa czy powiatu?
~Ja


Napisano: 23 mar 2011, 15:33

my wpisujemy nasz PCPR - w odpłatnosci rodzica biologicznego
~Gosia

Napisano: 23 mar 2011, 22:05

Bardzo proszę napiszcie czy macie w PCPR pieczęć okrągłą z orłem taka ma być podobno w tytule wykonawczym. Jaka pieczątka jest na pierwszej stronie a jakie na drugiej. Może ktoś opisać dokładnie tytuł, jakie pieczątki stosować, sprawa dotyczy odpłatności rodziców biologicznych. Z góry dziękuję
~Mada

Napisano: 24 mar 2011, 9:54

Ja właśnie to ustalam i my nie mamy pieczęci urzędowej (okrągłej), stąd wnioskuję, że wierzycielem nie może być PCPR, a starosta. Tylko słyszałam, że teraz są dwa NIP-y i regony - starostwa i powiatu i zastanawiam się, jak wpiszę starostę (nie starostwo), to powinnam wpisać NIP i regon powiatu? Spotkał się ktoś z czymś takim?
~Ja

Napisano: 24 mar 2011, 12:33

Gosia - i wpisujecie siebie jako wierzyciela? W sumie tak by pasowało - zgodnie z art. 5 Ustawy o post. egzek. w admin., ale my nie mamy pieczęci urzędowej..
~Ja

Napisano: 25 mar 2011, 22:21

Wystawiałam rok temu tytuł - jak pamiętam to okrągła pieczęć Starostwa a podpisywał kierownik PCPR ponieważ ma upoważnienie Starosty.
W poniedziałek sprawdzę i postaram się odezwać.

A kto u Was wystawia tytuł wykonawczy dział merytoryczny czy księgowość.??
~alka

Napisano: 28 mar 2011, 14:05

pracownik socjalny:)
~Ja

Napisano: 28 mar 2011, 16:15

u nas księgowość :)
~@

Napisano: 29 mar 2011, 9:54

my mamy pieczeę urzędową specjalnie wyrabianą w mennicy państwowej na potrzeby tytułów wykonawczych, i jakom wierzyciela wpisujemy pcpr
~Iza

Napisano: 01 kwie 2011, 10:34

Zgodnie z art. 5 § 1 pkt 1 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji - uprawnionym do żądania wykonania w drodze egzekucji administracyjnej obowiązków określonych w art. 2 jest - w odniesieniu do obowiązków wynikających z decyzji lub postanowień organów administracji rządowej i organów jednostek samorządu terytorialnego – właściwy do orzekania organ I instancji, z zastrzeżeniem pkt 4.
Interpretując powyższy przepis Dyrektor PCPR wydaje decyzję o odpłatności jako organ I instancji w imieniu Starosty. Wierzycielem jest PCPR a nie Starostwo.
Patrząc z innej pracownik PCPR nie będzie sporządzał NIP-u i REGONU Starostwa nie będąc pracownika Starostwa. To byłoby już oszustwo i wprowadzenie Dyrektora PCPR w błąd.
Takie jest moje zdanie w tym zakresie.
Gdyby przyjąć że Wierzycielem jest Starostwo to tutaj decyzje musiałby być przekazywane do pracownika Starostwa aby wystawił tytuły wykonawcze lub też pracownik PCPR powinien uzyskać stosowne upoważnienie od Starosty.
~G. G.



  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x