ubezwłasnowolnienie a zasiłek stały

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 18 cze 2018, 14:25

Witam potrzebuję pilnej pomocy, czy ktoś z Was ma może taką sytuację, że w stosunku do osoby, która kwalifikuje się do pomocy w formie zasiłku stałego został złożony wniosek o ubezwłasnowolnienie? Czy to nie jest przeciwwskazanie do pobierania w/w zasiłku? Opiekunem prawnym ma zostać rodzic
Social_Worker
Stażysta
Posty: 54
Od: 18 paź 2017, 12:28
Zajmuję się: PS


Napisano: 18 cze 2018, 14:34

Nie jest przeciwskazaniem, bo procedura o ubezwasnowolnienie dopiero wszczęta. Więc ten ktoś jest człowiekiem takim jak ja i Ty. A co do opiekuna to jak będzie postanowienie o ubezwł. następny wniosek w sądzie rodzinnym o ust. opiekuna.
ttt
Starszy referent
Posty: 737
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 18 cze 2018, 14:55

Ok pytam dlatego, że petent dopiero złożył wniosek o zas. stały, z przeprowadzonego wywiadu wynika, że prowadzi oddzielne gospodarstwo domowe z rodzicem, który pomaga tylko w formie dojazdu do lekarza, podania posiłku, czy pomocy w kąpieli. Jednak rodzic zakomunikował, iż z wnioskiem takim wystąpił, ponieważ ma trudności w załatwianiu spraw, np. odbioru wyników badań, gdyż petent nie jest mobilny. Czy w przypadku, kiedy petent będzie już ubezwłasnowolniony, rozpoznając sytuację rodziny będę musiała rozpatrywać jego i rodzica jako wspólne gospodarstwo domowe?
Social_Worker
Stażysta
Posty: 54
Od: 18 paź 2017, 12:28
Zajmuję się: PS

Napisano: 18 cze 2018, 14:58

To opiekun będzie go reprezentował więc te pytania do niego kieruj.Opiekun podpisze wywiad.
ttt
Starszy referent
Posty: 737
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 18 cze 2018, 19:19

Social_Worker pisze:Ok pytam dlatego, że petent dopiero złożył wniosek o zas. stały, z przeprowadzonego wywiadu wynika, że prowadzi oddzielne gospodarstwo domowe z rodzicem, który pomaga tylko w formie dojazdu do lekarza, podania posiłku, czy pomocy w kąpieli. Jednak rodzic zakomunikował, iż z wnioskiem takim wystąpił, ponieważ ma trudności w załatwianiu spraw, np. odbioru wyników badań, gdyż petent nie jest mobilny. Czy w przypadku, kiedy petent będzie już ubezwłasnowolniony, rozpoznając sytuację rodziny będę musiała rozpatrywać jego i rodzica jako wspólne gospodarstwo domowe?
Muszę przyznać że u nas nie mieliśmy takiej sytuacji aby ktoś występował o ubezwłasnowolnienie osoby, która jest "niemobilna", chyba że dotyczyło to osoby z zaburzeniami psychicznymi, a mamy sporo osób niemobilnych, wymagających stałej opieki - stopień znaczny. Osoby zazwyczaj wpisują w karcie upoważnienie, albo załatwiają pełnomocnictwo u notariusza, taki dokument wystarcza do reprezentowania ON w załatwianiu wszelkich spraw.
Przyjaciółka
Stażysta
Posty: 95
Od: 19 paź 2016, 23:10
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny