Uchwała ws. odpłatości za pobyt w schronisku

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]

Moderator: heiland

Napisano: 29 paź 2019, 14:50

Czy przygotowywał ktoś już uchwałę w sprawie odpłatności za pobyt w schronisku dla bezdomnych w związku z wejściem w życie zmian 4.10.
annaops19
Praktykant
Posty: 12
Od: 29 paź 2019, 9:40
Zajmuję się: pomoc społeczna


Napisano: 30 paź 2019, 9:39

Ja przygotowywałam radca mi ją zatwierdził, ale jeszcze nie mieliśmy sesji, więc nie jest jeszcze podjęta.
LuuLane
Referent
Posty: 220
Od: 15 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: PS/DM/DE
hobbystycznie ŚR/ŚW :)

Napisano: 30 paź 2019, 10:49

Witam
Można prosić o wrzucenie wzoru uchwały?
Martyna_J
Praktykant
Posty: 1
Od: 30 paź 2019, 10:47
Zajmuję się: Pomoc społeczna- pracownik socjalny

Napisano: 31 paź 2019, 10:33

Czego dotyczą zmiany ? Proszę o pomoc, czy musimy zmieniać wcześniejsze uchwały ? w jakim zakresie ???
DSZ
Referent
Posty: 281
Od: 08 mar 2017, 14:21
Zajmuję się: PS

Napisano: 31 paź 2019, 11:26

w art. 97 po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:
„1a. W przypadku osoby bezdomnej skierowanej do schroniska dla osób bezdomnych albo schroniska dla osób
bezdomnych z usługami opiekuńczymi nie ma zastosowania ust. 1 zdanie drugie. Jeżeli dochód osoby samotnie
gospodarującej lub dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty kryterium dochodowego, opłata nie może być wyższa niż 30% dochodu osoby samotnie gospodarującej lub dochodu na osobę w rodzinie osoby skierowanej do schroniska dla osób bezdomnych, a w przypadku schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi nie może być wyższa niż 50% tego dochodu.”;
panna migotka
Referent
Posty: 214
Od: 04 sty 2017, 12:55
Zajmuję się: Pomoc społeczna

Napisano: 31 paź 2019, 11:42

CZy wystarczy jak ten zapis dodamy do uchwały, nie zmieniając tabeli ???
DSZ
Referent
Posty: 281
Od: 08 mar 2017, 14:21
Zajmuję się: PS

Napisano: 31 paź 2019, 11:43

Czy jeśli PAn ma przyznany zas. okrsowy , to powinien opłacać 30% z zasiłku za pobyt w schronisku?
DSZ
Referent
Posty: 281
Od: 08 mar 2017, 14:21
Zajmuję się: PS

Napisano: 31 paź 2019, 11:48

Jeśli w tabeli jest, że do 100% kryterium przebywa nieodpłatnie, to trzeba zmienić tabelę.
Wysokość odpłatności osoby, która mieści się w kryterium ustalamy w porozumieniu z nią, pamiętając, że nie może przekraczać 30% lub 50% jej dochodu.
LuuLane
Referent
Posty: 220
Od: 15 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: PS/DM/DE
hobbystycznie ŚR/ŚW :)

Napisano: 31 paź 2019, 12:05

Lp.
Procentowy dochód osoby przebywającej w schronisku dla osób bezdomnych, określony według kryterium dochodowego
Wysokość odpłatności za pobyt w schronisku dla osób bezdomnych, liczona procentowo w stosunku do pełnego kosztu pobytu
1.
Do 100%
Nie więcej niż 30%
2.
Powyżej 100% do 150%
30,00%
3.
Powyżej 150% do 200%
50,00%
4.
Powyżej 200% do 250%
75,00%
5.
Powyżej 250%
100,00%

Czy tak to ma wyglądać ? W naszej uchwale nie mieliśmy osobno wyszczególnionych odpł. za schroniska z usługami opiek. Czy teraz mamy to ujac ? Gdzie ? Jak ?
DSZ
Referent
Posty: 281
Od: 08 mar 2017, 14:21
Zajmuję się: PS

Napisano: 31 paź 2019, 13:20

A mógłby ktoś wrzucić wzór takiej uchwały będę wdzięczna ;)
annaops19
Praktykant
Posty: 12
Od: 29 paź 2019, 9:40
Zajmuję się: pomoc społeczna


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny