Umowa o pracę, a zadaniowy czas pracy koordynatora rpz

ODPOWIEDZ
Beatti

Umowa o pracę, a zadaniowy czas pracy koordynatora rpz

Post autor: Beatti »

Proszę o pomoc koordynatorów rpz
Mam kilka pytań:
1. Czy koordynator rpz musi prowadzić kartę czasu pracy przy zadaniowym systemie czasu pracy ( pracując na umowę na czas nieokreślony, uwzględniając wymiar czasu pracy wynikający z norm czasu pracy (8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy)?( wcześniej zatrudniony był jako pracownik socjalny na umowę o pracę na czas nieokreślony bez zadaniowego czasu pracy).
2. czy wprowadzenie zadaniowego czasu pracy ma charakter fakultatywny i zależy od pracodawcy?
3. Jak organizujecie sobie wyjscia w teren przy zadaniowym systemie czasu pracy ( pracodawca prowadzi ewidencję czasu pracy-książka wyjść słuzbowych)?
Bardzo prosze o odpowiedź, pozdrawiam!
PCPR-no future

Re: Umowa o pracę, a zadaniowy czas pracy koordynatora rpz

Post autor: PCPR-no future »

przy zadaniowym czasie pracy pracodawca zwolniony jest z obowiązku sprawowania bezpośredniej kontroli nad właściwym wykorzystaniem przez pracownika czasu pracy tzn. nie musi prowadzić jego ewidencji czasu pracy. W systemie tym czas pracy pracownika określony jest wymiarem jego zadań. Zadania robocze powinny być ustalone tak, aby pracownik mógł je wykonać w ramach norm czasu pracy określonych w art. 129 k.p., czyli w ciągu 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy.
U nas dyrektor nie prowadzi indywidualnej karty ewidencjonującej przepracowane godziny koordynatora, do których stosuje zadaniowy system czasu pracy (art. 149 § 2 k.p.). Koordynatora rozlicza się z faktycznie wykonanej pracy, a nie z czasu który spędził w PCPR.
Zawsze należy jednak ewidencjonować w szczególności okresy urlopów wypoczynkowych, urlopów bezpłatnych, niezdolności do pracy z powodu choroby oraz opieki nad chorym członkiem rodziny, także w przypadku pracowników, w stosunku do których nie obowiązuje ewidencjonowanie godzin pracy.
Podsumowując elastyczność zadaniowego czasu pracy polega na tym, że pracownik ma pełną swobodę w ustaleniu godzin pracy, pracodawca zaś rozlicza go z faktycznie wykonanych zadań. Czas niezbędny do ich wykonania z góry zostaje ustalony z pracownikiem. Ponieważ pracownikowi zatrudnionemu w systemie zadaniowego czasu pracy nie przysługuje wynagrodzenie za nadgodziny, w konsekwencji dla tych pracowników nie prowadzi się ewidencji czasu pracy.
Heni

Re: Umowa o pracę, a zadaniowy czas pracy koordynatora rpz

Post autor: Heni »

Czy przy zadaniowym systemie pracy przez koordynatora rpz niezbędne jest prowadzenie karty czasu pracy? czy można to rozwiązać w inny sposób?
ODPOWIEDZ