upowaznienie dla ops stypendia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 08 lis 2018, 11:04

Czy musi byc uchwała rady gminy ze upoważnia kierownika ops do prowadzenia postepowania w sprawach stypendium czy moze być to od wójta gminy?
danutka
Stażysta
Posty: 116
Od: 27 cze 2017, 13:03
Zajmuję się: SW/FA/ŚR


Napisano: 26 lis 2018, 12:53

Rada gminy upoważnia.
klops
Praktykant
Posty: 5
Od: 19 wrz 2018, 8:18
Zajmuję się: ps

Napisano: 01 gru 2018, 14:34

Zgodnie z przepisem art.90m ust. 1 Świadczenie pomocy materialnej o charakterze socjalnym przyznaje wójt (burmistrz, prezydent miasta).
2. Rada gminy może upoważnić kierownika ośrodka pomocy społecznej do prowadzenia postępowania w sprawach, o których mowa w ust. 1.

Upoważnienie może być udzielone w dwóch formach:
1. Odrębnej uchwały, wtedy art. 39 ustawy z 8.3.1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 594 ze zm.; dalej – SamGminU) nie ma zastosowania.
2. Regulaminu przyznawania pomocy materialnej o charakterze socjalnym, wówczas art. 90m ust. 2 musi się znaleźć w podstawie prawnej uchwały wprowadzającej regulamin.
 
Upoważnienie dotyczy całości załatwiania spraw, od przyjęcia wniosku, poprzez przeprowadzenie postępowania, wydanie decyzji i wypłatę świadczeń.
- Piotr Ciszewski w: Pomoc materialna dla uczniów. Stypendia i zasiłki szkolne oraz stypendia motywacyjne, 2014

Uchwała rady gminy upoważniająca - na mocy art. 90m ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.) - inny organ do wydawania decyzji administracyjnych ma charakter aktu prawa miejscowego i powinna stanowić element podstawy prawnej określonych w niej decyzji administracyjnych. - rozstrzygnięcie nadzorcze Woj. Śląs. z dnia 06-08-2014-NPII.4131.1.282.2014
tko
Stażysta
Posty: 50
Od: 13 wrz 2018, 12:25
Zajmuję się: pomocą społeczną


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny