z teg co czytam to na zawiadomienie o wysokości opłaty komorniczej nie służy zażalenie,
nawet w tym pismie nie ma takiego zapisu, jest tylko podane konto na ktore wplacic należności
co z tym zrobic POMOCY!!!!!
Jeżeli zawiadomienie o wysokości opłaty komorniczej zawiera w swej treści pięć podstawowych elementów z katalogu składników stanowiących o postanowieniu tj. 1. oznaczenie organu, od którego pochodzi, 2. datę jego wydania, 3. oznaczenie strony, 4. powołanie podstawy prawnej, 5. podpis osoby upoważnionej do jego podpisania, to jak najbardziej powinno być to rozpatrywane zawiadomienia jak postanowienie, na które służy zażalenie. Wydawanie postanowień w sprawie wysokości opłaty komorniczej ukształtowała linia orzecznicza m.in. wyrok WSA w Szczecinie z 24 listopada 2010 r. sygn. akt I SA/Sz 644/10, czy wyrok NSA z 4 października 2012 r., sygn. akt IIFSK 408/11.
Tak więc śmiało pisz zażalenie za pośrednictwem właściwego Naczelnika US do Dyrektora Izby Skarbowej.
Zgodnie z art. 66 § 3 u.p.e.a. wierzyciel, na rzecz którego organ egzekucyjny dokonał czynności egzekucyjnych, jest obowiązany z zastrzeżeniem § 4 do uiszczenia opłaty komorniczej. Jednak § 5 tego artykułu mówi, iż opłata komornicza przypada na rzecz tego organu, który dokonał ściągnięcia należności pieniężnej lub zastosował środki egzekucyjne, w wyniku których należność została zapłacona.
Opłata komornicza jest po prostu wynagrodzeniem, więc pytanie czy Naczelnik US zastosował takie środki, że wynagrodzenie mu się należy, no i czy to udowodnił (raczej z tego zawiadomienia nic takiego nie wynika). Więc tak jak pisałem śmiało pisz zażalenie.
Pozdrawiam