yyyyy a skąd masz taką def. dokumentu?
Nie pomyliłeś jej przypadkiem z def. dokumentu urzędowego? Kolego nie widzi różnicy między dokumentem a dokumentem urzędowym?
Polecam: https://lexpolonica.lexisnexis.pl/aktual ... wiadczenia
art. 75 par. 2 kpa:
Jeżeli przepis prawa nie wymaga urzędowego potwierdzenia określonych faktów lub stanu prawnego w drodze zaświadczenia właściwego organu administracji, organ administracji publicznej odbiera od strony, na jej wniosek, oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności za fałszywe zeznania. Przepis art. 83 § 3 stosuje się odpowiednio.
Wskaż mi przepis, który wymaga w tym wypadku urzędowego potwierdzenia.
Elmer, moze i masz racje:) moze i mozna przyjac,ze oswiadczenie to dokument, kto ma dosc odwagi moze tak przyjac..ale mi by sie nie chcialo udawadniac,ze tak jest jakby ktos sie przyczepil...wiec na utrate wole zadac swiadectwa pracy - tym bardziej,ze to jest dokument, ktory bez dwoch zdan jest w posiadaniu strony
oj byś się zdziwiła jak często nie mają świadectw prac. A jak często się sądzą z pracodawcę.... A w przypadku zagranicy to zapomnij o świadectwie w 99% przypadków.
Nie mówiąc już o braku umów zlecenia.
Biorę oświadczenia w drodze wyjątku - jak jest jakaś przeszkoda lub klient jej po prostu fizycznie nie ma. Zwłaszcza w przypadku umów zlecania, gdzie często umowa jest podpisana z jakąś firmą krzak z drugiego końca Polski. Ciężko w tym wypadku ganiać kogoś po zaświadczenie