KDR - karty które utraciły ważność

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 18 cze 2015, 14:11

Nurtuje mnie pewna kwestia.. czy osoby, którym wygasła KDR mają obowiązek oddać kartę? Albo inaczej, czy my musimy zbierać karty i co z nimi robić?
Koral z OPS


Napisano: 25 cze 2015, 9:43

Cytuję zapis ustawy wyjaśniający myślę wątpliwości... ,, W przypadku stwierdzenia przez wójta utraty prawa do posiadania Karty lub przyznania z naruszeniem przepisów ustawy członek rodziny wielodzietnej jest obowiązany do niezwłocznego jej zwrotu.
Nie stwierdza się utraty prawa do posiadania karty, w przypadku gdy Karta utraciła Ważność..." Czyli.. upłynięcie ważności karty nie równa sie utracie prawa do jej posiadania a co za tym idzie nie wymagae jest jej zwrot... :) art 16 ustawy
junior

Napisano: 25 cze 2015, 13:22

A co w sytuacji gdy karta utraciła ważność przed jej wydaniem?

Zostaje w aktach?
Gosia14

Napisano: 25 cze 2015, 13:36

Pozostawiłbym taką Kartę w aktach z uwagi na art.7 ust. 2 czyli nie wydałbym jej czekając na kolejny wniosek o wydanie NOWEJ kart z dokumentami potwierdzającymi prawo do korzystania z Karty.
junior


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]