zmiana ustawy becikowe - uchwalona przez Sejm czeka na podpis prezydenta

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 35 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 25 mar 2010, 9:44

http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/2784_u/$file/2784_u.pdf
~anula


Napisano: 25 mar 2010, 10:40

to prawie nic się nie zmieniło, dalej musi pozostawć pod opieką med. od 10 tydodnia, czy ja czegoś nie rozumiem?
~iza

Napisano: 25 mar 2010, 10:44

w art. 3 , co najmniej jedno badanie uprawnia do śr
~Maria

Napisano: 25 mar 2010, 10:57

Maria ma racje i musi byc wystawione tylko przez gin lub polozną
~#

Napisano: 25 mar 2010, 10:57

tak, ale nie skreślono ust. 6 w art. 9 i ust. 5 a art. 15b naszej ustawy, które mówią, że przysługuje jeśli pozostawała pod opieka med. conajmniej od 10 tyg. ciązy...
~iza

Napisano: 25 mar 2010, 11:17

Witam wszyskich
Art 3
Dodatek z tytułu urodzenia dziecka lub jednorazowa zapomoga o którym mowa w artykule9ust.1 i art.15b. ust 1 ustawy o której mowa w art.1 , do dnia 31 grudnia pzysługuja po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego lub zaświadczenia wystawionego przez położną potwierdzającego !!!!!!!!! co naj mniej jedno badanie kobiety w okresie ciąży przez lekarzaginekologa lub położną .!!!!!!!!

Czyli czekamy na podpis Prezydenta i niech się pospieszy !!!!!! bo Święta na karku!!
~Mariusz

Napisano: 25 mar 2010, 11:25

ale patrz Mariusz: nadal są w ustawie te ust. które mówią, że od 10 tygodnia i dodany art. 3 - można to rozumieć że przysługuje, jeśli pozostawała pod opieką od 10 tygodnia i jeśli przynajmniej raz do porodu była przebadana przez lekarza lub położną ( a nie jak do tej pory aby raz w każdym trymestrze)
~iza

Napisano: 25 mar 2010, 13:31

nikt nic nie pisze, to chyba dla wszystkich wszystko jasne, tylko ja mam jakieś ale
~iza

Napisano: 25 mar 2010, 15:24

CZy dobrze zrozumiałam:
- do 31.12.2011 roku wystarczy co najmniej jedno badanie u ginekologa czy położnej;
-nie musi byc od 10-go tygodnia;
-nadal zaświadczenie może wystawić każdy lekarz na podstawie karty ciąży ( nowa forma zaświadczenia)?
~Nana

Napisano: 25 mar 2010, 16:43

czyli to jeszcze nie obowiązuje? tak czy nie?
~~A~~

Następna

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 35 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]