zmiana ustawy becikowe - uchwalona przez Sejm czeka na podpis prezydenta

  
Strona 3 z 4    [ Posty: 35 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 29 mar 2010, 10:09

Anis to może Ty powiedz jak ma być
~iza


Napisano: 29 mar 2010, 10:18

hej, ja myślę że Dorota ma rację.
10ty tydzień nadal obowiązuje z tym że zostało to zawieszone na okres do 31 grudnia 2011r. A obecnie wystarczy jedna wizyta potwierdzona przez dowolnego lekarza lub połozną.
Czekamy na ukazanie się w dzienniku ustaw i wejście w zycie i płacimy kasiurkę :-)
~Anna

Napisano: 29 mar 2010, 10:24

a ja mam inne pytanie - jakich dokumentów żądać od tych osób którym daliśmy odmowę? czy mają dostarczyć nowe zaświadczenia od lekarza czy na podstawie tamtych przyznać? mam taki przypadek że Pani ma zaśw od 19 tyg.
~Gosia

Napisano: 29 mar 2010, 12:11

do izy,
do 31 grudnia 2011 r. świadczenia (becik i dodatek) przysługują po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego lub zaświadczenia wystawionego przez położną, potwierdzającego co najmniej jedno badanie kobiety w okresie ciązy przez lekarz ginekologa lub położną.
punkty dotyczące 10 tygodnia w art.9 i art.15 b nie muszą być skreślone ponieważ one są zawieszone a stoswać będziemy art. 3 ustawy z dnia 5 marca 2010 r.. co do zaświadczeń to rozumiem że pojawi się nowy wzór w drodze rozporzadzenia.

Napisałam, że smiechu warte bo niektórzy mają skłonnosc do przesady i kombinowania z przepisamy, zgadzam się z tym, że wszelkie zmiany to przewaznie buble i trzeba pol dnia myslec jak to ugryżc ale bez przesady:)
pszepraszam jesli kogoś uraziłam:) chyba mam gorszy dzień
~Anis

Napisano: 29 mar 2010, 12:15

JAK ANIS
~Nana

Napisano: 29 mar 2010, 12:20

mnie to mogą wkurzyć raczej ci co te buble tworzą, ale popatrz: jeśli teraz będzie obowiązywał art. 3 ustawy zmieniającej, to skąd wniosek, że nie obowiązują (czy też zostały zawieszone) ust. dot. 10 tygodnia, a inne nie? gdzie piszę, że np.w art 9 ust. 6 jest zawieszony, a gdzie pisze, że ust. 7 i 8 nie? dla mnie totalny bubel, chyba, że mam jakieś zaćmienie heheh
~iza

Napisano: 29 mar 2010, 13:48

nie masz zaćmienia, tak to właśnie wygląda, jest to BUBEL jak się patrzy, ale patrząc na to wprost to art. 3 \"zawiesza\" stosowanie tych ust. dotyczących 10 tygodnia. Nigdzie nie jest to zapisane ze \"zawiesza się\" ale tak to dla mnie wygląda, poprostu do 31.grudnia 2011 stosuje sie art. 3 i tyle:)
~Anis

Napisano: 29 mar 2010, 14:18

no to niech tak będzie, amen;)))
~iza

Napisano: 01 kwie 2010, 11:37

Art. 3 ustawy stanowi przepis szczególny, dodatkowo z ograniczonym czasowo okresem obowiązywania. I jako przepis szczególny ma on pierwszeństwo przed wszystkimi innymi przepisami.
Takie jest moje zdanie, ale ostateczna ocena zawsze należy do organu właściwego. :)
Powodzenia.
~Michał



  
Strona 3 z 4    [ Posty: 35 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny