zmiana ustawy becikowe - uchwalona przez Sejm czeka na podpis prezydenta

Strona 2 z 4    [ Posty: 35 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 25 mar 2010, 16:51

przekazane do podpisania przez Prezydenta dnia 22.03.2010 r. -
~Maria

Napisano: 25 mar 2010, 16:53

kierownik kazał juz zbierać wnioski od tych kobiet które były u lek. po 10 tyg. bo to już niby weszło. nawet każe wypłacać tylko że akurat program nie jest przestawiony!!
~~A~~

Napisano: 26 mar 2010, 11:49

IZA: mam podobna watpliwosc jak Ty. Ustawa jest mocno nieprecyzyjna. Jesli uznać, że art. 3 uzupelnia jedynie przepisy art. 9 i 15b to mamy do czynienia z sytuacja, gdzie 10tydz nadal obowiazuje, i ta jedna wizyta wystarczy do przyznania swiadczenia. Jesli jednak uznac, ze art. 3 przejsciowo wylacza zasady okreslone w art. 9 i 15b to mamy do czynienia z sytuacja, gdzie jedynym warunkiem otrzymania swiadczen jest przedstawienie zaswiadczenia lekarskiego i nie maja znaczenia inne przepisy wspomnianych artykulow - tzn. nie ma rocznego terminu na zlozenie wniosku, nie ma wylaczenia obowiazku dostarczenia zaswiadczenia lekarskiego od opiekuna prawnego, etc. Mysle, ze ustawodawca popelnil kolejny gniot, ktory kaze sie jedynie domyslac, co jest przedmiotem przepisu przejsciowego, bo wprost nie wynika z niego, ze dotyczy on warunku pozostawania pod opieka med przed 11tyg ciazy. Bo nie potrafie doczytac z art. 3, ze wylacza on przepis o tym nieszczesnym 10tyg. ciazy. Pisze jedynie, ze swiadczenie przysluguje li tylko na podstawie zaswiadczenia od poloznej lub ginekologa (swoja droga kto tam wpisal ginekologa).... i kolejny pasztet...
~kali

Napisano: 26 mar 2010, 11:51

nie rozumię jest ten 10 tydzień czy go nie ma , czy tylko potwierdzenie co najmniej jedno badanie kobiety w okresie ciązy przez ginekologa czy połozna
~mira

Napisano: 26 mar 2010, 12:34

mira: zlosliwie powiem - pisze w ustawie :)
a tak serio... to jakby troche wiadomo, a troche niewiadomo.
~kali

Napisano: 26 mar 2010, 12:57

dokładnie kali heheh-ale ręce opadaja nad takimi zapisami...dla mnie to też gnot, nic z tego art. 3 jasno nie wynika
~iza

Napisano: 26 mar 2010, 16:45

no to czekamy aż bedzie ogłoszona
~iza

Napisano: 28 mar 2010, 23:21

ja myślę, że z tej ustawy wynika, że:
1 nadal obowiązuje 10 tydz.
2 jedna wizyta w trakcie ciąży (musi być),
3 każdy lekarz i położna może podpisać (gdzie jest napisane, że ginekolog?)
4 odwołanie dla osób, które nie spełniały warunku-trzy wizyty podczas ciąży i miały z tego tytułu odmowę, chociaż były w 10 tyg. u lekarza.
~Dorota

Napisano: 29 mar 2010, 9:46

śmiechu warte, znowu każdy mówi co innego
~Anis

Strona 2 z 4    [ Posty: 35 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny