Informacja roczna dla ubezpieczonego

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 05 lut 2015, 15:06

Czy nadal trzeba robić roczną informację ze składek dla ubezpieczonych?
sylwia1980


Napisano: 05 lut 2015, 15:24

Oczywiście.
Program Płatnik ma już możliwość przygotowania tych informacji.
ddaa

Napisano: 05 lut 2015, 15:27

No właśnie widziałam. Ale od 1 stycznia 2015 r. nie musimy już robić tej informacji dla osób tylko ze składką zdrowotną :)
sylwia1980

Napisano: 10 lut 2015, 13:48

Czyli robimy Rmua roczne dla wszystkich którym opłacaliśmy składki w 2014r.? Wysyłacie czy dajecie do odbioru na miejscu?
lili

Napisano: 11 lut 2015, 9:57

Część na pewno wyśle a resztę rozdam :)
sylwia1980

Napisano: 12 lut 2015, 9:30

Podajcie proszę przepis zgodnie z którym mamy obowiązek wydawania tych informacji
~~xxx

Napisano: 12 lut 2015, 11:21

Poda ktoś z jakiego art. to wynika? Proooszę :)
~~xxx

Napisano: 12 lut 2015, 13:15

art.41 ust.8 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych ( tekst jednolity z 2015r. poz 121 )
ddaa

Napisano: 12 lut 2015, 15:55

czyli nie wysyłacie dla tych co tylko zdrowotne?
aaaaaaaa

Napisano: 12 lut 2015, 16:05

aaaaaaaa pisze:czyli nie wysyłacie dla tych co tylko zdrowotne?

Można tego nie robić. W praktyce to jednostkowe przypadki. Znacznie częściej płacimy tylko społeczne, ale tu już zwolnienia nie ma.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3065
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]