"trzynasta emerytura"

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 29 lip 2020, 14:44

Czy na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 będziemy liczyć do dochodu tzw. 13 emeryturę?
dotin
Praktykant
Posty: 33
Od: 12 wrz 2017, 20:24
Zajmuję się: Sw/ Sr/ FA


Napisano: 29 lip 2020, 15:14

tak będziemy
Alalala
Podinspektor
Posty: 1068
Od: 05 sie 2016, 9:20
Zajmuję się: ŚW/ŚR/FA/ST/DS
Lokalizacja: woj. pomorskie

Napisano: 29 lip 2020, 15:32

Alalala pisze:
29 lip 2020, 15:14
tak będziemy
Będziemy ? A to na jakiej podstawie ? Art.8 ustawy mówi co innego...
Szarak
Podinspektor
Posty: 1563
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 30 lip 2020, 9:08

sory pomnieszało mi się zczym innym - oczywiście że nie liczymy
Alalala
Podinspektor
Posty: 1068
Od: 05 sie 2016, 9:20
Zajmuję się: ŚW/ŚR/FA/ST/DS
Lokalizacja: woj. pomorskie

Napisano: 30 lip 2020, 11:26

To będziemy musieli pisać do Zus-u bo ta kwota tej trzynastki będzie łączna z otrzymywaną emeryturą czy rentą?
dotin
Praktykant
Posty: 33
Od: 12 wrz 2017, 20:24
Zajmuję się: Sw/ Sr/ FA

Napisano: 30 lip 2020, 11:29

Albo wołać będziemy wydruki z PUE ZUS. Skoro mają dzieci to będą składać przez PUW o bon turystyczny a zatem będą mogli sami nam wyciągać z PUE informacje.
Szarak
Podinspektor
Posty: 1563
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 30 lip 2020, 11:30

Mazurkiewicz na szkoleniu w luty tego roku mówił, że odliczamy od dochodu kwotę 1100 w przypadku jeśli osoba jest uprawniona do świadczeń emerytalno-rentiwych na dzień 30.04.2019r.
Karollla
Praktykant
Posty: 29
Od: 09 lip 2018, 14:14
Zajmuję się: ŚR, FA, ŚW

Napisano: 30 lip 2020, 12:49

Tak będzie razem widoczna z emeryturą/rentą na MF - na szczęście wysokość "13" jest znana więc można odliczyć - tylko jakieś potwierdzenie, że są do niej uprawnieni będzie konieczne
Alalala
Podinspektor
Posty: 1068
Od: 05 sie 2016, 9:20
Zajmuję się: ŚW/ŚR/FA/ST/DS
Lokalizacja: woj. pomorskie

Napisano: 31 lip 2020, 8:32

Potwierdzeniem jest decyzja ZUS- na tej podstawie wyłączymy kwotę 13-tki z dochodów za 2019r.
~o~
Podinspektor
Posty: 1807
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 01 sie 2020, 15:50

Nie rozumiem, który art mówi o tym, że nie liczymy tego do dochodu??
zocha1234
Referent
Posty: 232
Od: 14 mar 2017, 12:22
Zajmuję się: ŚW


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny