Z-Covid-odwołanie do sądu

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 26 lut 2021, 23:40

Pan miał ZP na dziecko do wrzesnia 2020, przedłużyliśmy z mocy Covid. Pan nie dostal orzeczenia w powiatowym orzecznictwie, odwołał się do wojewodzkiego orzecznictwa, gdzie utrzymali w mocy powiat. Cały czas płacimy ZP z racji Covid. Pan odwołał się do sądu od orzeczenia wojewodzkiego. Czy my nadal możemy płacić ZP z racji Covid?
leol
Stażysta
Posty: 149
Od: 22 sie 2017, 21:29
Zajmuję się: ŚW


Napisano: 28 lut 2021, 20:18

Mamy taką samą sytuację występowaliśmy do radcy prawnego.
Stare orzeczenie jest ważne do chwili wydania nowego orzeczenia. A że nowe nie jest prawomocne to go nie ma, zatem płacimy z przedłużonych covidowych, zarówno zasiłki jak i świadczenia pielęgnacyjne.
Niektóre osoby składają skargi (WZON podtrzymuje stanowiska PZON) tylko po to, żeby przedłużyć bycie na świadczeniu pielęgnacyjnym.
Silvio
Stażysta
Posty: 85
Od: 14 mar 2019, 10:27
Zajmuję się: FA od niedawna

Napisano: 01 mar 2021, 10:50

Zgodnie z pismem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z listopada 2020r. art. 16 kpa orzeczenie wydane przez wojewódzki zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności jest orzeczeniem ostatecznym i wypłata powinna być realizowana do dnia wydania orzeczenia przez wojewódzki zespół.
Nasz radca z tym się zgadza.
Magda k
Stażysta
Posty: 163
Od: 08 cze 2017, 8:32
Zajmuję się: Śr
Sw

Napisano: 01 mar 2021, 15:15

Magda k pisze:Zgodnie z pismem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z listopada 2020r. art. 16 kpa orzeczenie wydane przez wojewódzki zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności jest orzeczeniem ostatecznym i wypłata powinna być realizowana do dnia wydania orzeczenia przez wojewódzki zespół.
Nasz radca z tym się zgadza.
hmmm ale jak ostateczne skoro można się od orzeczenia wojewódzkich zespołów odwołać ... do sądu
jasiak
Podinspektor
Posty: 1332
Od: 08 mar 2017, 13:29
Zajmuję się: Św/Fa/ŚR

Napisano: 01 mar 2021, 15:16

Magda k pisze:Zgodnie z pismem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z listopada 2020r. art. 16 kpa orzeczenie wydane przez wojewódzki zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności jest orzeczeniem ostatecznym i wypłata powinna być realizowana do dnia wydania orzeczenia przez wojewódzki zespół.
Nasz radca z tym się zgadza.
podziel się pismem z ministerstwa, albo podaj jakiś numer datę pisma
jasiak
Podinspektor
Posty: 1332
Od: 08 mar 2017, 13:29
Zajmuję się: Św/Fa/ŚR

Napisano: 04 mar 2021, 12:25

Czy ma ktoś top pismo i może się nim podzielić?
margo22
Praktykant
Posty: 11
Od: 07 lut 2019, 15:29
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 04 mar 2021, 15:18

Doczytaj dalej....jesli odwoła się od wojewódzkiego to tez nadal wiadomo, że nie jest prawomocne i nalezy płacić. W piśmie z ministerstwa "niżej" tej jest to napisane.
leol
Stażysta
Posty: 149
Od: 22 sie 2017, 21:29
Zajmuję się: ŚW

Napisano: 05 mar 2021, 14:14

leol też mam przed sobą to pismo z ministerstwa i ja tam nie widzę nic na temat sądu i prawomocności tylko ze ma być ostateczne
nowa i zielona
Praktykant
Posty: 7
Od: 03 lis 2017, 10:07
Zajmuję się: PS

Napisano: 05 mar 2021, 15:52

Pismo jest z listopada 2020r. podpisane przez dyrektora Departamentu Polityki Rodzinnej Olgierda Podgórskiego ( chyba z CAS) , nie ma nic o odwołaniu do sądu pisze ,że zgodnie z art. 16 kpa decyzja wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności jest ostateczna. Służy na nią skarga do sądu.
Magda k
Stażysta
Posty: 163
Od: 08 cze 2017, 8:32
Zajmuję się: Śr
Sw

Napisano: 08 mar 2021, 8:51

podpowiedzcie czy płacicie za okres kiedy sprawa jest w sądzie, czy nie....może ktoś był ostatnio na szkoleniu?
nowa i zielona
Praktykant
Posty: 7
Od: 03 lis 2017, 10:07
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x