Zasiłek stały, a alimentacja

Ewelina19
Praktykant
Posty: 24
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:53
Zajmuję się: Zajmuję się pomocą środowiskową.

Zasiłek stały, a alimentacja

Post autor: Ewelina19 » 23 lip 2021, 14:54

Witam. Właśnie przyznaliśmy pomoc w formie zasiłku stałego pewnej klientce. Gospodaruje wspólnie z mężem i dwójką dzieci.
Pod tym samym adresem mieszka reszta jej dzieci z tym ,że są oni już dorośli i każdy z nich prowadzi gospodarstwa oddzielne.Ogólnie rodzina z dziesięciorgiem dzieci (w tym dwoje jeszcze na utrzymaniu)
I teraz pytanie: czy przeprowadzilibyście alimentację u tych dzieci, które mieszkają pod tym samym adresem, czy uważacie, że to nie ma sensu? Prowadzą oni osobne gospodarstwa i mają swoje życie, dlatego zastanawiam się nad tym. Wydaje mi się, że zamieszkiwanie pod tym samym adresem nie jest tutaj przeszkodą do przeprowadzenia takiej alimentacji. Proszę o radę, nie spotkałam się nigdy jeszcze z taką sytuacją.

Xman
Starszy referent
Posty: 506
Rejestracja: 14 gru 2017, 18:33
Zajmuję się: pomoc społeczna

Re: Zasiłek stały, a alimentacja

Post autor: Xman » 27 lip 2021, 8:20

Miejsce zamieszkania pełnoletnich dzieci nie ma znaczenia. A jeśli już to mieszkając razem tym bardziej mogą pomagać. Więc niestety ale warto by było przeprowadzić wywiad cz. II.

Awatar użytkownika
Ten z Łopieki
Podinspektor
Posty: 1000
Rejestracja: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: warsztatem PS - głównie likwidacją szkód społecznych, usuwaniem awarii życiowych, naprawami problemów bytowych i innymi robotami socjalnymi ;)
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zasiłek stały, a alimentacja

Post autor: Ten z Łopieki » 27 lip 2021, 10:50

Wspólny adres nie jest żadną przeszkodą do przeprowadzenia alimentacji i zgadzam się z Xmanem, że w takim przypadku jest to tym bardziej zasadne.
Tym różnimy się od naszych Świadczeniobiorców, że w zasadzie to Oni mają prawa, a my obowiązki...
Masz zagwozdkę? Pytaj na forum, nie na priv!

ODPOWIEDZ