Zasiłek z Mops w przypadku długotrwałej choroby - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 05 lut 2023, 21:24

Dzień dobry.
Jakie są kryteria i niezbędne dokumenty żeby uzyskać pomoc w przypadku osoby przewlekłe chorej, niezdolnej do samodzielnej egzystencji.
Mam na myśli osobę, która choruje kilkanaście lat, jest na utrzymaniu rodziny, wcześniej nie starała się o rentę, ponieważ była zniechęcana przez lekarzy.
Lekarze do których się udawała w celu diagnozy, szydzili z niej, wyśmiewali i wmawiali, że taka jednostka chorobowa nie istnieje. W skutek czego osoba ta, całkowicie się poddała, zrezygnowała z leczenia ponieważ przestala wierzyc lekarzom nawet w tym, że mogą jej postawić jakąś diagnozę. I nawet teraz gdyby ktoś ją zdiagnozował i wystawił orzeczenie o stanie zdrowia, to ona nie ma udokumentowanego ubiegania się o rentę. Zadnej decyzji nawet odmownej.
Czy tego typu dokumenty są wymagane przez Mops, czy wystarczy orzeczenie o stanie zdrowia?
Peach
Praktykant
Posty: 21
Od: 25 kwie 2022, 16:53
Zajmuję się: PS


Napisano: 06 lut 2023, 11:05

Piszesz,że jest to osoba niezdolna do samodzielnej egzystencji. Na jakiej podstawie to piszesz? Ma orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności czy inne, tożsame? Czy to tylko Twoja diagnoza? Ma jakieś lata pracy, okresy ubezpieczenia?
mamala
Starszy referent
Posty: 553
Od: 24 lut 2017, 9:47
Zajmuję się: ps,św, stypendia

Napisano: 06 lut 2023, 12:44

Ma ukończone studia, po studiach się rozchorowała, lekarze bagatelizowli jej chorobę a ona przestala się leczyć, z nadzieeja ze z tego wyjdzie i pójdzie do pracy. Pracowała tylko na umowę o dzielo, nie ma jeszcze orzeczenia o stanie zdrowia. Pytam się czy orzeczenie wystarczy, czy trzeba mieć udokumentowane jakieś starania o rentę? Nie starała się o rentę bo lekarze mieli ja gdzieś.
Peach
Praktykant
Posty: 21
Od: 25 kwie 2022, 16:53
Zajmuję się: PS

Napisano: 06 lut 2023, 13:27

W tej chwili upłynął juz czas, od tego wydarzenia i nawet gdyby otrzymała orzeczenie o niezdolności do pracy, raczej nie ma szans na rentę.
To nie jest jej wina, ona chciała pracować, ale lekarze ją wprowadzali w błąd, ignorowali jej chorobę i mimo ze wykonała badania na których uwidoczniono nieprawidłowości, dostała tylko jeki na jelito drażliwe, które jej nie pomogły.
On ma objawy niedrożności jelit i silne uniemożliwiające funkcjonowanie bóle.
W skutek czego prawie się zagłodziła na smierc, spadła jej odlornosc i się dodatkowo rozchorowała.
Peach
Praktykant
Posty: 21
Od: 25 kwie 2022, 16:53
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x