KTO MOŻE WYSTĄPIĆ O DUPLIKAT KARTY ? - Karta Dużej Rodziny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
Opowiedz o swych traumatycznych przeżyciach z SI KDR Duplikat, krok po kroku Małżeństwo bez wspólnych dzieci zamiast nazwisko imię KDR- dziecko niepełnosprawne osoba wcześniej była posiadaczem KDR

Napisano: 13 cze 2024, 14:31

Dzień dobry, taki przypadek.
Matka trójki dzieci nie żyje. dzieci nie maja jednego ojca.
babcia stała się opiekunem prawnym dzieci. Jedno jest dorosłe i nie uczy się, a dwoje jest w wieku szkolnym. Dzieci maja przyznane karty dużej rodziny. u najstarszego dziecka karta wygasła po ukończeniu 18 roku życia ( nie uczy się dalej).
Babcia zapytała czy może złożyć wniosek o duplikaty kart, bo nie może ich znaleźć.
Zgodnie z ustawa wniosek może złożyć min. rodzic zastępczy a nie opiekun prawny.
Najstarszy z rodzeństwa - dorosły już się nie uczy, więc też nie będzie spełniony warunek trójki dzieci.
Czy jest jakiś sposób by dwójka niepełnoletniego rodzeństwa mogła otrzymać duplikaty ?
Nadmieniam, że karty były wydane w 2015 roku, wtedy nie było kart elektronicznych i matka dzieci prawdopodobnie nie aktywowała kart w aplikacji mObywatel.
NOWA 17
Praktykant
Posty: 17
Od: 21 lut 2023, 9:05
Zajmuję się: dodatkami mieszkaniowymi


Napisano: 14 cze 2024, 9:03

Witam,
Jak dla mnie w imieniu rodzeństwa wniosek może złożyć pełnoletni brat.
Pozdrawiam
lukas19861
Referent
Posty: 384
Od: 04 kwie 2019, 12:43
Zajmuję się: KDR, OP3 i nie tylko :)

Napisano: 14 cze 2024, 9:21

Dzień dobry, ale dorosły brat nie jest już członkiem tej rodziny. Chyba nie może.
Pozdrawiam
NOWA 17
Praktykant
Posty: 17
Od: 21 lut 2023, 9:05
Zajmuję się: dodatkami mieszkaniowymi

Napisano: 14 cze 2024, 9:49

NOWA 17 pisze:
14 cze 2024, 9:21
Dzień dobry, ale dorosły brat nie jest już członkiem tej rodziny. Chyba nie może.
Pozdrawiam
Jak dla mnie może, jeśli oświadczy, że jest umocowany do złożenia wniosku. Zgodnie z art. 10 ust. 1 i 3 ustawy z 5.12.2014 r. o Karcie Dużej Rodziny, Karta oraz jej duplikat są przyznawane i wydawane na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Wniosek o przyznanie Karty lub wydanie jej duplikatu może złożyć w imieniu członków rodziny wielodzietnej członek rodziny wielodzietnej posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, który oświadczy, że jest umocowany do złożenia wniosku o przyznanie Karty lub jej duplikatu oraz do odebrania Karty lub jej duplikatu w imieniu członków rodziny wielodzietnej wskazanych we wniosku.

Podobnie zresztą jest w przypadku gdy wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny może w imieniu rodziny złożyć każdy pełnoletni jej członek, zatem również dorosłe dziecko np. w imieniu rodziców.

Pozdrawiam
lukas19861
Referent
Posty: 384
Od: 04 kwie 2019, 12:43
Zajmuję się: KDR, OP3 i nie tylko :)

Napisano: 14 cze 2024, 9:59

Dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam
NOWA 17
Praktykant
Posty: 17
Od: 21 lut 2023, 9:05
Zajmuję się: dodatkami mieszkaniowymi


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x