Wpłata części alimentów prze komornika
Wpłata części alimentów prze komornika
Od października 2014 roku fundusz nie wypłaca mi alimentów ponieważ dochód za 2013 rok był za wysoki. Były mąż ani razu jeszcze nie zapłacił na dzieci. Od grudnia pobiera zasiłek dla bezrobotnych. Byłam u komornika i powiedział że wejdzie na zasiłek i będę część dostawała. W związku z tym pytanie czy jeśli komornik ściąga część długu (a będzie to mała część bo na dzieci mam po 600 zł m-c) to fundusz może mi wypłacać świadczenie ? Ponieważ zamierzam na nowy okres zasiłkowy znów składać ponieważ moje dochody już nie są tak wysokie jak w 2013 r.
Re: Wpłata części alimentów prze komornika
albo pani pobiera fundusz albo alimenty od komornika, wiec jesli pani zlozy wniosek osrodek poinformuje (pani rowniez moze poinformowac komornika) ze pobiera pani FA wowczas komornik otrzymane pieniazki powinien przesylac do osrodka nie do pani- chyba ze uzyska tyle ze i dla pani starczy
-
- VIP
- Posty: 2382
- Rejestracja: 23 kwie 2014, 8:12
- Zajmuję się:
- Lokalizacja: Lubelskie
- Kontakt:
Re: Wpłata części alimentów prze komornika
no dobra ale fa można mieć jak jest egzekucja bezskuteczna a tu jest skuteczna bo komornik wlazł na zas. dla bezrobotnych, to też można składać w przyszłym okresie?
Re: Wpłata części alimentów prze komornika
a skad wiesz ze skuteczna- ?? nie sadze by komornik wyegzekwowal pelna kwote czyli 1200 bedzie bezskuteczna poczytaj sobie definicje bezskutecznej egzekucji
Re: Wpłata części alimentów prze komornika
Właśnie o to mi chodzi czy egzekucja będzie bezskuteczna jeśli będę dostawać np. tylko 300 zł przez jakiś czas zamiast 1200, bo żeby się starać o alimenty z MOPS egzekucja musi być bezskuteczna. I drugie pytanie czy te ściągnięte alimenty będą brane przez MOPS jako dochód?
Re: Wpłata części alimentów prze komornika
Ponawiam pytani czy ściągnięte alimenty będą brane przez MOPS jako dochód przy składaniu dokumentów o fundusz
Re: Wpłata części alimentów prze komornika
alimenty wypłacone przez komornika lub bezpośrednio od dłuznika są dochodem nieopodatkowym ale jezeli w roku 2013 ich Pani nie otrzymywała to nie bedzie czego doliczac , jezeli zaczał wypłacac aliemnty w 2014 to zostana one doliczony gdy bedzie rozpatrywany rok 2014 czyli przy okresie świadczeniowym rozpoczynajacym sie w pazdzierniku 2015, a jezli komornik lub dluznik placi cos dopiero od 2015 to beda brane one pod uwage przy rozliczaniu roku 2015 tj od pazdziernika 2016 

Oprócz Wpłata części alimentów prze komornika - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna przeczytaj również:
TW bloki E1...
dziecko w DPS czy należy się FA
TW częśc E1 poz. 5 i 6
TW
wniosek o podjęcie działań
kurator
do ELMERA
Smierć przedstawiciela ustawowego
bloki TW
jak ustalić dochód netto
Wniosek o ściganie za przestępstwo określone w art. 209 §1 K
Wniosek o ściganie za przestępstwo określone w art. 209 §1 K
Swiadczenie z funduszu alimentacyjnego a urlop zdrowotny
nr rach w TW
TW po nowemu
wniosek o założenie księgi wieczystej dla wskazanej nierucho