mieliście przypadek, że wychowanek rodziny zastepczej uciekł lat 17. czy rodzina zastępcza otrzymuje wówczas świadczenie na niego, gdy dzieciaka nie ma w domu. nie ma rowniez postanowienia sau w tej sprawie. chłopaka poszukują od miesiąca, wczesniej leczony psychiatrycznie. prosze tylko nie oceniac rodizny zastępczej bo chopca mają od 2 lat, a przeżył straszne piekło we wczesnym dzieciństwie. teraz gdy zaczął dojhrzewać wszytsko zaczeło wracać, r.biolog.mógłby zabić. ale nie o tym chchiałam pisac co robićie ze świadczeniem wypłacacie czy zawieszacie?
nie ma podstaw do uchylenia. Można uchylić tylko wtedy jak sąd rozwiąże rodzinę zastępczą względem tego dziecka..znowu niedoskonałości tej naszej wspaniałej ustawy...
~asia* a gdzie tak pisze, że wtedy, gdy Sąd rozwiąże?
Rozumiem, że \"rodzina zastępcza\" istnieje od zawiązania do rozwiązania jej postanowieniem, ale wypłata świadczeń nijak się ma do tego.
Sąd jedynie ustanawia o pieczy zastępczej, a świadczenia wypłaca się na wniosek rodziny. Postanowienie nie oznacza, że rodzina z automatu otrzyma świadczenie, są rodziny, które z niego rezygnują.
Zgodnie z ustawą o pieczy rodzinie zastępczej na umieszczone dziecko przysługuje świadczenie NA POKRYCIE KOSZTÓW JEGO UTRZYMANIA...
A skoro dziecka nie ma, nie ma kosztów... więc na jakiej podstawie rodzina miałaby dostawać świadczenie?
Ustawa pozwala uchylić decyzję na podstawie art. 88 ust. 5.
~Denis... odeślę do ustawy: Art. 80 ust. 1 \"Rodzinie zastępczej oraz prowadzącemu rodzinny dom dziecka (...)\".
Tak więc, jeśli ucieknie od rodziny zastępczej lub z rodzinnego domu dziecka to wtedy jak najbardziej uchylić.