Decyzja Prezesa ZUS z dnia 28-03-2019 o podjęciu wypłaty świadczenia od 01-03-2019 r. Pierwsza wypłata w kwietniu 2019. Pani przychodzi 15-05-2019 r. Za jaki okres żądać zwrotu?
mi na szkoleniu Mazurkiewicz powiedział: że prawo ma ustalone od momentu odebrania decyzji, jeżeli decyzja jest wstecz od np. stycznia czy lutego nie mamy z tym nic robić. zgodnie z nasza ustawą od momentu ustalenia prawa, według niego od momentu odebrania decyzji dana osoba ma ustalone prawo do emerytury czy świadczenia przed emerytalnego.
Dziękuję, czyli do ZUSu wystąpić kiedy osoba odebrała decyzję? I czy jak odebrała powiedzmy 5 kwietnia to SZO podzielić czy za cały kwiecień do zwrotu?
Z tego co wiem to ZUS nie wysyła decyzja za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, więc nic ci nie powiedzą. Ja wzięłam sobie kopertę na której była data nadania i oświadczenie od strony kiedy odebrała decyzję, i zwrot od następnego dnia.