WYPROWADZKA Z LOKALU

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 07 wrz 2016, 14:47

OSOBA ZLOŻYŁA PODANIE O WSTRZYMANIE WYPŁATY DODATKU MIESZKANIOWEGO ZE WZGLĘDU NA ZMIANE MIEJSCA ZAMIESZKANIA,MAM PYTANIE CZY WYGASZAM DECYZJĘ,CZY UCHYLAM
Gość


Napisano: 07 wrz 2016, 14:55

Wygaśnięcie i uchylenie decyzji administracyjnej.
Organ administracji publicznej stwierdza wygaśnięcie decyzji, jeżeli:
==> Stała się ona bezprzedmiotowa, a stwierdzenie wygaśnięcia takiej decyzji nakazuje przepis prawa albo leży to w interesie społecznym lub strony.
Bezprzedmiotowość - to brak elementu podmiotu (np. śmierć strony)lub przedmiotu (np. strona zrezygnowała z uprawnień) stosunku prawnego.
==> Została wydana z zastrzeżeniem dopełnienia przez stronę warunku, a strona tego nie dopełniła. Chodzi tutaj o warunek rozwiązujący, uzależniający skutek prawny decyzji od zdarzenia przyszłego i niepewnego.
Uchylenie decyzji administracyjnej- organ uchyla decyzję, jeżeli została wydana z zastrzeżeniem dopełnienia określonych czynności w określonym terminie (zlecenie).
Organ, stwierdzając wygaśnięcie lub uchylenie decyzji administracyjnej jest zobowiązany do przeprowadzenia postępowania rozpoznawczego na zasadach określonych w kpa, przed I instancją. Stwierdzenie wygaśnięcia lub uchylenia decyzji następuje przez wydanie decyzji, która może być poddana weryfikacji w toku instancji na skutek odwołania strony. Organ administracyjny może zmienić lub uchylić decyzję tworzącą prawa nabyte na mocy przepisów szczególnych. Przepisy szczególne określają właściwość organu, zazwyczaj jest to organ, który wydał decyzję. 1
klakier

Napisano: 08 wrz 2016, 21:22

Praktyka jest prostsza: stwierdza się wygaśnięcie decyzji od dnia wynikającego z podania.
Z praktyki też wiadomo, że niezależnie od uzasadnienia takie „wygaszenie” zawsze przechodzi.
PCW
Inspektor
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny