Wyrzucają lokatorów z mieszkań socjalnych by przyjąć gości - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 25 wrz 2015, 19:14

Coraz więcej miast w Niemczech pozbywa się lokatorów mieszkań socjalnych, by umieścić w nich uchodźców. Do Niemiec przybyło od stycznia – jak poinformowała wczoraj agencja DPA - już 521 tys. imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu i zaczyna powoli brakować miejsc w ośrodkach dla azylantów.

Jak informuje niemiecki tygodnik „Stern” niektóre gminy sięgają po drastyczne środki: wypowiadają wieloletnim najemcom mieszkań socjalnych, niemal bez wyjątku autochtonom, umowy, by umieścić w nich uchodźców. Nawet wielodzietne rodziny idą na bruk. W liczącym 6400 mieszkańców mieście Nieheim w Nadrenii-Westfalii burmistrz już poinformował lokatorów mieszkań komunalnych o tym, że muszą się wyprowadzić.

Wśród nich jest 51-letnia bezrobotna i niepełnosprawna Bettina Halbey. Kobieta spędziła w swoim liczącym 90 metrów kwadratowych mieszkaniu ostatnie 16 lat. Teraz ma kilka miesięcy czasu, by się wyprowadzić. I znaleźć inne lokum. Halbey rozumie, że ma duże mieszkanie, że nie potrzebuje tyle miejsca w przeciwieństwie do rodzin uchodźców.

Ale i tak jest mi smutno. Nade mną wprowadziła się już rodzina imigrantów. Podarowałam im telewizor, pomagam im na ile potrafię i na ile mnie stać. Nie myślałam, że zostanę wyrzucona ze swojego mieszkania. Nie mogę tego zrozumieć, jest przecież tyle pustych mieszkań w Nieheim

—powiedziała Halbey w rozmowie z dziennikiem „Westfalen-Blatt”. Jej sąsiadka na parterze także straciła swoje lokum. Wraz z trójką dzieci ma czas do maja 2016 r., by znaleźć inne mieszkanie. A to nie będzie łatwe. Miasto jak dotąd umieściło 71 azylantów w prowizorycznych ośrodkach, najpóźniej w przyszłym roku każdy z nich, jak obiecały władze w Berlinie, ma mieć mieszkanie. Znalezienie tych mieszkań to zadanie gmin.

Zdaniem ekspertów wypowiedzenie najmu lokatorom mieszkań socjalnych z „powodu własnego zapotrzebowania” jest niezgodę z prawem.

Własne zapotrzebowanie może zgłosić według niemieckiego prawa tylko osoba prywatna, a nie gmina. Poza tym odbieranie mieszkań Niemcom i oddawanie ich uchodźcom na długą metę doprowadzi do napięć. Ludzie zaczną się buntować i atakować przybyszy —twierdzi szef Związku Ochrony Lokatorów Franz-Georg Rips. Burmistrz Nieheim Rainer Vidal nie rozumie oburzenia.

To prawda, że mamy w Nieheim pustostany. Ale mieszkania te znajdują się na obrzeżach miasta, a my chcemy by uchodźcy mieli blisko do sklepów i lekarza. Dlatego zabezpieczamy mieszkania w centrum. Nie stać na nas na budowę nowych —tłumaczy. Wydatki niemieckich gmin na zasiłki dla azylantów w pierwszym półroczu tego roku wrosły o 70 proc. do 1,2 mld euro. Najwięcej na imigrantów wydają Bawaria (135 tys.) i Nadrenia-Westfalia, którym przydzielono ich najwięcej. Kraje związkowe domagają się większej pomocy finansowej od Berlina. Premier Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann (Zieloni) zażądał 10 tys. euro od uchodźcy.
socjalny22


Napisano: 25 wrz 2015, 21:52

u nas też tak będzie, później wprowadzą dzielnice dla muzułmanów, godziny na basenie dla muzułmanów, a potem już nic nie będzie. Takich mas nic nie powstrzyma, oby zasiłki były dla nich niskie a zimy za zimne i nie będą chcieli u nas mieszkać.

Na zachodzie jest coraz gorzej, ale poprawność polityczna nie pozwala im o ty mówić głośno.
Chrześcijanie w Syrii:
" Oto 11 zasad, z których składa się kontrakt:
1. Chrześcijanie nie mogą budować kościołów, klasztorów ani pustelni w mieście ani jego okolicy.
2. Nie mogą pokazywać krzyża ani żadnych swoich ksiąg na muzułmańskich ulicach oraz targach, nie mogą też używać wzmacniaczy dźwięku podczas modlitw.
3. Nie mogą pozwolić, aby muzułmanin usłyszał, jak cytują swoje księgi, bądź usłyszał dźwięk ich dzwonów kościelnych, którymi można dzwonić tylko wewnątrz kościołów.
4. Nie mogą być agresywni wobec IS ani knuć przeciw IS spisków. Jeśli dowiedzą się o takich działaniach, muszą je zgłosić.
5. Nie mogą przeprowadzać rytuałów religijnych publicznie.
6. Muszą szanować muzułmanów i nie mogą krytykować ich religii.
7. Bogaci chrześcijanie muszą płacić coroczny podatek złożony z czterech złotych dinarów, chrześcijanie z klasy średniej - dwóch, zaś biedni - jednego.
8. Nie mogą posiadać broni.
9. Nie mogą się angażować w działalność komercyjną, która dotyczy świń bądź alkoholu z muzułmanami bądź na muzułmańskich targach. Nie mogą też pić publicznie alkoholu.
10. Mają mieć własne cmentarze.
11. Muszą się stosować do zasad ubioru wyznaczonych przez IS. "
zródło: http://www.wprost.pl/ar/521579/Chrzesci ... -do-zasad/

szwecja https://www.youtube.com/watch?t=7&v=A7yLg3TFMuE

http://40ton.net/w-calais-jest-coraz-go ... ostu-stoi/
Joaśka 39

Napisano: 26 wrz 2015, 12:31

90% to emigracja ekonomiczna i jestem przeciw. Tam gdzie barbarzyństwo, mordy gwałty i prześladowania trzeba przyjąć bez gadania. Ale jak to wyselekcjonować. Emiraty odmówiły pomocy ale zobowiązali się do budowy 10 meczetów na terenach gdzie osiedlą się uchodźcy. Zaleje nas masa, wojny nie trzeba.
Wredna1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x