wywiad dla gminnej komisji rzwiązywania problemów alkoholowych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 09 paź 2008, 12:33

mam wielką prośbą czy moglibyście przesłać wywiad jaki robicie dla GKRPA z osobą która jest kierowana na leczenie odwykowe gdyz wywiad który otrzymałam jest chyba wiekowy i niebardzo dostosowany do dzisiejszych realiów z góry dziękuje e-mail - [email protected]
~wika


Napisano: 13 paź 2008, 13:29

Ośrodki pomocy społecznej nie moga przeprowadzać wywiadów dla potrzeb komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.Wywiad środowiskowy przeprowadza się na zasadach określonych w art. 107 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, zgodnie z którym wywiad przeprowadza się w celu ustalenia sytuacji osobistej, rodzinnej, dochodowej i majątkowej osób i rodzin, w tym tych, o których mowa w art. 103, wydania opinii w celu ustanowienia rodziny zastępczej w związku zprowadzonym postępowaniem w sprawie ustanowienia rodziny zsatepczej ( ... ). W odniesieniu do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych możliwe jest udostępnianie danych wynikajacych z wywiadu ( a nie samego wywiadu lub jego uwierzytelnionej kopii ), jednakże zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm. ), w szczególności z art. 7 pkt 2 i art. 23 ust. 1 pkt 2, który stanowi, że przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia lub spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa. Oznacza to, że udostępnienie danych powinno odbywać się na pisemne żądanie, w którym wskazana będzie wprost podstawa prawna uzasadniająca przrtwarzanie danych osobowych.
~D.

Napisano: 14 paź 2008, 1:01

blebleble.....a gdzie tu pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom??? wielkie ceregiele by pomoc komus uzaleznionemu i jego rodziny poprzez wydanie opinii....gdzie ty etyka zawodowa i obowiązek zawodowy?
~~M


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x