DECYZJA
Na podstawie § 2 ust. 1 i 2, § 3 ust. 1 i 2, § 4 oraz § 6 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 października 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne (Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1262) w związku z Uchwałą Nr 182/2011 Rady Ministrów z dnia 27 września 2011 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz art. 20 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (t.j. Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992, z późn. zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.), po rozpatrzeniu sprawy z wniosku ………………………..
Przyznaję pomoc finansową w wysokości 100 zł (słownie: sto zł 0/100) miesięcznie na okres od ___ do ___ w ramach rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w związku z opieką nad __________________________________
UZASADNIENIE
W dniu …. złożył/a Pan/i wniosek o przyznanie pomocy finansowej w ramach rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.
Jak wynika z akt Pana/Pani sprawy spełnia Pan/Pani kryteria wymagane do otrzymania w/w pomocy.
Biorąc powyższe pod uwagę orzeczono jak w sentencji.
Świadczenie płatne w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego na konto osobiste. / Świadczenie płatne w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego za pomocą przekazu pocztowego. / Świadczenie płatne w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego za pomocą czeku elektronicznego.
POUCZENIE
1. Od decyzji służy odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w ____, ul. ______ za pośrednictwem ______ , w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia. Wniesienie odwołania w terminie zgodnie z art. 130 § 2 kpa wstrzymuje wykonanie decyzji.
2. Zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych osoba otrzymująca świadczenie rodzinne jest zobowiązana do niezwłocznego powiadomienia organu wypłacającego świadczenia rodzinne o zmianach w liczbie członków rodziny lub innych zmianach mających wpływ na prawo do świadczeń.
3. Zgodnie z art. 30 ustawy o świadczeniach rodzinnych osoba, która pobrała nienależnie świadczenia jest zobowiązana do ich zwrotu.
4. Za nienależnie pobrane świadczenia rodzinne uważa się:
1) świadczenia rodzinne wypłacone mimo zaistnienia okoliczności powodujących ustanie lub zawieszenie prawa do świadczeń rodzinnych albo wstrzymanie wypłaty świadczeń rodzinnych w całości lub części, jeżeli osoba pobierająca te świadczenia była pouczona o braku prawa do ich pobierania;
2) świadczenia rodzinne przyznane lub wypłacone na podstawie fałszywych zeznań lub dokumentów albo w innych przypadkach świadomego wprowadzenia w błąd przez osobę pobierającą te świadczenia;
3) świadczenia rodzinne wypłacone w przypadku uchylenia decyzji przyznającej świadczenia rodzinne, za okres od dnia, w którym osoba stała się uprawniona do świadczeń rodzinnych w innym państwie w związku ze stosowaniem przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, do dnia wydania decyzji o uchyleniu decyzji przyznającej świadczenia rodzinne;
4) świadczenia rodzinne przyznane na podstawie decyzji, której następnie stwierdzono nieważność z powodu jej wydania bez podstawy prawnej lub z rażącym naruszeniem prawa albo świadczenia rodzinne przyznane na podstawie decyzji, która została następnie uchylona w wyniku wznowienia postępowania i osobie odmówiono prawa do świadczenia rodzinnego (art. 30 ust. 2 ustawy).
hmmm się tak zastanawiam czy w pouczeniu nie wystarczy tylko wskazać o możliwości odwołania czy należny powoływać się na tyle art. z świadczeń rodzinnych ??