Tak przyznasz meżowi szo na jeszcze biegającą mamcie, a zabierzesz żonie zdo za opiekę nad leżącym ojcem.
Który przepis każe ci dokładnie tak zrobic? Bo mnie to sie wydaje, ze jesli coś pomija to nie znaczy, że akurat każe tak zrobic. Inna sprawa, to to, że łatwiej cos nie przyznac niż zabrac już przyznane.Ale i tak nie masz żadnej podstawy do odmowy przyznania szo z powodu, ze członek rodziny pobiera juz zdo.
Przeciez ci wytłumaczyłam. Ale żebys głupot nie narobiła zrobię to jeszcze raz.
W art. 16a ust.8 pkt 4 uchylono przesłankę negatywną do przyznania szo, jaką jest pobiernie zdo przez członka rodziny. czyli jeden członek pobiera już zdo, to drugiemu nie mozesz odmówic szo.
A to, ze w art. 2 ustawy z 20.05.2016 pominięto zapis o szo, przepis ten nie daje żadnej podstawy do zabrania komus już przyznanego zdo, tylko dlatego, że członkowi rodziny przyznałaś zdo. Żeby komus zabrac świadczenie przyznane juz prawomocną decyzją musiałabys mieć szczególny przepis pozwalajacy ci na zrobienie czegos takiego. A nic takiego nie masz, gdyz art 2 jego zapis nie stanowi podstawy do wygaszenia prawomocnej decyzji.