Co ma zrobić DPS, jeśli siostra która jest opiekunem prawnym mieszkańca pobiera nie opłaca pobytu za DPS pomimo ,że jest decyzja na ponoszenie przez nią odpłatności. Siostra ta dizerżawi gospodarstwo mieszkańca i z tego tytułu czerpie korzyści , i z tego tytułu 70 % ma być przeznaczone na DPS.
Zastępczo obciążyć gminę która kierowała do dps oraz powiadomić Sąd Rodzinny właściwy dla opiekuna prawnego, o niewywiązywaniu się z podstawowego obowiązku tj uiszczania opłaty z dochodu podopiecznego za jego pobyt w dps . Sąd ją rozliczy najlepiej zrobi to Grudziądzki polecam co do złotówki.
na jakiej podstawie prawnej dps może zastępczo obciążać gminę kierującą, skoro gmina kierująca wywiązuje się ze swojej odpłatności zgodnie z decyzją, podstawa prawna proszę!
witam,właśnie mam problem tego typu i nie wiem jak to napisac do Sądu.proszę podpowiedzcie jak to ma wyglądac? mieszkaniec na starych zasadach, opiekun pobiera rente czyli tą pozostała czesc dochodu po potrąceniu przez ZUS odpłatnosci za pobyt mieszkanki w DPS.Opiekun prawny zobowiązał się podpisując takie oświadczenie ze wyraża zgode na potrącanie z dochodu podopiecznej róznicy w odpłatności (decyzja PCPR a Zus) z dochodu a tym czasem nie wpływa żaden dochód tylko zasiłek pielęgnacyjny. Zasiłek tez idzie na potrącenia bo kurcze ta sprawa ciągnie się i ciągnie bo opiekun prawny sobie bimba że tak powiem i tylko ze ja zapłace i zapłace i człowiek daje szanse a potem sie tłumaczy:/. HELP:)
Dyrektor dps musi powiadomić sąd rodzinny właściwy dla miejsca zamieszkania opiekuna prawnego. Nie ma wzorów pism . trzeba podac wysokość zadłużenia i opisać sytuację.