zasiłek chorobowy utrata

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 06 maja 2014, 13:11

Mam takie pytanko... Osoba pracowała do stycznia 2012 roku - z tego robię utratę dochodu, jest świadectwo pracy- ale dodatkowo mam PIT 11A z ZUS-u z którego wynika że pobierany był jeszcze zasiłek. Był to zasiłek chorobowy z tytułu trwającego zatrudnienia. Czy ten zasiłek tez nalezy utracić w związku z tym ze jest on powiązany z tą pracą ?
M&M


Napisano: 06 maja 2014, 16:55

a kiedy miał wypłacany ten zasiłek chorobowy? kiedy była ostatnia wypłata wynagrodzenia - w styczniu czy może dopiero w lutym za styczeń?? jeżeli była zachowana ciągłość w wypłatach to dochód z chorobowego traktujesz jako analogiczny, bo również powiązany z faktem zatrudnienia (tak jak i zasiłek dla bezrobotnych). Bez zatrudnienia nie miałby prawa do tych świadczeń.
Milagross

Napisano: 07 maja 2014, 8:25

Kiedy były wypłaty hmm tego nie wiem ( jeszcze ;) ). Tylko tak sie zastanawiam na jakiej podstawie miałabym utracić ten dochód bo jednak w katalogu utrat takiego nie ma...Jaka podstawa do tej ewentualnej utraty? Mam zaświadczenie ZUS z którego wynika dokładnie ze był to zasiłek chorobowy z tytułu trwającego zatrudnienia a w naszej ustawie jest mowa tylko o utracie zasiłku chorobowego przysługującego po utracie zatrudnienia....
M&M


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny