Pan na żonę miał przyznay zasiłek dla opiekunów do końca ma rca 2018 r., ( koniec ważności orzeczenia ) świadczenie przyzne było decyzją SKO ( my daliśmy odmowę bo mężowi na żonę nie mogliśmy przyznać Pan się odwołał i sko przyznalo) dziś Pan ponownie złożył wniosek na zasiłek dla opiekunów z odpowiednim orzeczeniem żony CZY W TAKIEJ SYTUACJI MY DALEJ DAJEMY ODMOWE CZY MOŻEMY JUŻ PRZYNAĆ W/W ŚWIADCZENIE NASZĄ DECYJĄ
~karola ops
Twoim obowiązkiem (jak wynika z art. 7, art. 8, art. 9 Kodeks postępowania administracyjnego) jest poinformować tego Pana o możliwości, wynikającej z art. 27 ust. 5 * ustawy o świadczeniach rodzinnych, złożenia wniosku o prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, gdyż spełnia warunki zarówno do zasiłku dla opiekuna jak i do korzystniejszego świadczenia pielęgnacyjnego.
Skoro "wiesz" już co zrobić to proszę nie czekaj do końca 30 dniowego terminu na wydanie decyzji tylko ją wydaj temu człowiekowi bez zbędnej zwłoki. Daj mu szansę na szybsze osiągnięcie zamierzonego celu, skoro działając jako organ zaufania publicznego nie stosujesz się do wyroków TK.
* - Art. 27 ust. 5 brzmi: W przypadku zbiegu uprawnień do następujących świadczeń:
1) świadczenia rodzicielskiego lub
2) świadczenia pielęgnacyjnego, lub
3) specjalnego zasiłku opiekuńczego, lub
4) dodatku do zasiłku rodzinnego, o którym mowa w art. 10, lub
5) zasiłku dla opiekuna, o którym mowa w ustawie z dnia 4 kwietnia 2014 r. o
ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów
– przysługuje jedno z tych świadczeń wybrane przez osobę uprawnioną – także
w przypadku gdy świadczenia te przysługują w związku z opieką nad różnymi
osobami.