zasiłek macierzyński matki a świadcz. pielęgn ojca???

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 07 lip 2016, 11:58

Matka w trakcie zatrudnienia pobiera zasiłek macierzyński na niepełnosprawne dziecko. Ojciec chce się starać o świadczenie pielęgnacyjne na to samo dziecko. Można przyznać???
kropka86
Referent
Od: 10 sty 2016, 21:21
Zajmuję się:

Napisano: 07 lip 2016, 23:15

Podbijam pytanie, ktoś pomoże??
kropka86
Referent
Zajmuję się:

Napisano: 08 lip 2016, 7:44

widzisz gdzieś w art 17 ust 5 coś o macierzyńskim członka rodziny? ;)

inna kwestia czy jest tutaj konieczność niepodejmowania pracy przez tatusia skoro mama w domu z dzieckiem siedzi
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
Zajmuję się:

Napisano: 08 lip 2016, 8:14

właśnie, wiem, że nie ma takiego przepisu, ale mój wydział się waha w takich sprawach i każde pisać do ministerstwa, a mi zależy na czasie. Przypadek ten mam bardziej skomplikowany. Matka ma znaczny stopień (choroba nowotworowa), była w ciąży wtedy i okazało się, że dziecko też niepełnosprawne... Mąż bierze obecnie na żonę specjalny zasiłek opiekuńczy, z którego chce zrezygnować na rzecz świadczenia pielęgnacyjnego w związku z opieką nad dzieckiem (więc jakby nie patrzeć, jest czym uzasadnić pomoc żonie w sprawowaniu opieki nad dzieckiem). Nie sztuką jest przyznać tyle kasy, gorzej jak się jakaś kontrola przyczepi....
kropka86
Referent
Zajmuję się:

Napisano: 08 lip 2016, 8:47

w takiej sytuacji to bym przyznał bez wahania po rezygnacji z SZO
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
Zajmuję się:

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny