podczas aktualizacji wywiadu okazało się że osoba wspólnie gospodarująca podjęła pracę od maja i nie zgłoszono tego faktu - we wtorek są wypłaty zasiłków a ja nie chcę już panu wypłacić, co teraz, no bo muszę wyjaśnić sprawę, co wysłać panu ?, pomóżcie.
Samo podjęcie pracy nie jest przesłanka do uchylenie bądź zmiany decyzji w sprawie zas. stałego - kluczową kwestią jest wysokość uzyskanego dochodu, a więc po otrzymaniu pierwszej wypałaty. Proponuje wszcząć postępowanie w powyższej sprawie, zgodnie z kpa.
Na podstawie art. 61 § 1 i § 4 Kodeksu postępowania administracyjnego – ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2016r., poz. 930) informuję, że z dniem ………………..2016r. wszczęto postępowanie administracyjne z urzędu w sprawie:
zmiany decyzji Prezydenta Miasta ………………… znak : ŚD-…………………………….. z dnia ………………………….. przyznającej Pani/u pomoc w formie zasiłku stałego w części dotyczącej wysokości
W myśl art. 10 § 1 Kpa informuję, że jako strona postępowania administracyjnego ma Pan(i) prawo do czynnego udziału w całym toku postępowania administracyjnego, tzn. od momentu jego wszczęcia do chwili jego zakończenia.
Zasada czynnego udziału strony w postępowaniu administracyjnym została sformułowana w art. 10 § 1 Kpa w postaci dwóch obowiązków prawnych nałożonych na organy administracji publicznej. Pierwszym z nich jest zapewnienie stronom czynnego udziału w każdym stadium postępowania, drugim zaś – umożliwienie stronom wypowiedzenia się, co do całokształtu zebranych w sprawie dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań przed wydaniem decyzji administracyjnej.
W związku z powyższym, proszę zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w ……………… , ul……………………… , pok. ……………… w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego pisma w celu zapoznania się i wypowiedzenia co do całokształtu zebranych w sprawie dowodów i materiałów.
Zgodnie z art. 35 § 3 Kpa, załatwienie sprawy nastąpi nie później niż w ciągu miesiąca od dnia wszczęcia postępowania.