Analizuję cały czas przepisy i właścicie zastanawiam dlaczego mamy zmieniać decyzje w związku ze zmianą stawki ? przecież nigdzie nic na ten temat w ustawie nie ma ? uważam ,że skoro jest zapis że miesięcznie 1/12 kwoty rocznej (art.5c.1-4 oraz ART.5E.1-2)- więc uważam,że wszystkie decyzje złożone I-II-III-IV- winny być wydane oczywiście na czas trwania dec. o dod.mieszkaniowym ORAZ NA KWOTĘ OBOWIĄZUJĄCĄ do KWIETNIA br- BEZ DOKONYWANIA ZMIAN STAWKI !! a kwota ogłoszona od 01 maja oczywiście obowiązująca do końca kwietnia 2015r .
No jest to kłopot. Nie dano nam prawa do zmiany decyzji bez zgody strony. Ja wykombinowałam, że przyznałam dodatek np. od lutego do marca w konkretnej kwocie a od kwietnia do lipca / opisowo/ w kwocie jaka zostanie opublikowana.... Nie bedę zmieniała decyzji papierowej, zmienię tylko w systemie żeby zmienic kwoty do wypłaty.
Jest to kwestia na pewno sporna. Liczę że ostatecznie wyjdzie jakaś nowelizacja czy przepisy szczegółowo określające te sporne kwestie.
Ale zobacz czika że np. zasiłku rodzinnego w grudniu też nikt nie dostaje w starej wysokości tylko już w nowej. Podobnie np. renty. Mimo że nikt nie składa wniosków to każdy w marcu ma nową wysokość.
ja robię tak jak ifka, na szkoleniu Pani Manjura Niśkiewicz tez tak mówiła. To jest moim zdaniem najbardziej logiczne rozwiazanie. A kto każe w decyzji określać mi kwotę, skoro jej nie znam . strona ma przyznane a obwieszczenie z kwietnia określi kwotę bo ta jest stała i jedna dla wszystkich .
mam nadzieje, ze orzecznictwo pójdzie też w tym kierunku a jak nie to wtedy będe sie martwić .
Wiecie, że samowolna zmiana decyzji ostatecznej to jest prokurator? A RIO obije wam nerki. Gratuluję pomysłodawcom zmian wypłacanych dodatków energetycznych oraz wyjątkowego pomysłu, żeby nie wpisywać na decycji \"zmienię ci kwotę jak obwieszczą nową\". Nawet słyszałem, że szkolący to proponują. Brawo raz jeszcze!