zmiana decyzji tylko na XII

Strona 2 z 2    [ Posty: 18 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 25 lut 2015, 16:19

kiedyż tak zrobiłam: zmieniłam decyzję za zgoda strony, przyznałam na listopad i od stycznia a za grudzień odmówiłam i potem uznałam za nienależne i zobowiązałam do zwrotu
wp~

Napisano: 25 lut 2015, 16:39

madzix pisze:decyzja od XI 2014 do X 2015 - dostarczono dochód uzyskany za XI, przekracza za XII do zwrotu, od I nie ma już dochodu św. przysługują - jak dobrze pozmieniać decyzję żeby się "kupy trzymało" ?
Ale jak? Utraciła już ten dochód? Co to było i za jaki okres?
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:

Napisano: 26 lut 2015, 9:07

ze świadectwa pracy wynika, że zatrudnienie było od X do XII 2014r. dochód za XI 2014r. przekracza więc tylko za XII 2014r. bo w styczniu już tego dochodu nie ma !
madzix
Starszy referent
Od: 08 gru 2014, 13:14
Zajmuję się:

Napisano: 26 lut 2015, 9:15

1.wznowić postepowanie
2.na jednej decyzji odmówić za miesiące w których nie przysługiwało świadczenie a w drugim punkcie przyznać na dalszy okres
3 potem uznać za nienależnie pobrane i żądać zwrotu
anna h

Napisano: 26 lut 2015, 9:27

dziękuję anna h rozjaśniłaś mi całą sprawę
bo cały czas o tym myślałam, ale pod kątem, że dochód (ten za 2 miesiąc)powstał już po wydaniu dec. ale przecież do pracy poszedł już w dniu wydania decyzji ....
dziękuję, dziękuję ....
ale wiecie u radcy prawnego to ja byłam z całą dokumentacją :(
madzix
Starszy referent
Zajmuję się:

Napisano: 26 lut 2015, 11:02

Zanim zabierzesz się do wznowienia, pytanko: Czy dochód uzyskany jest w prawidłowej wysokości, tzn. czy jest pomniejszony o koszty uzyskania dochodu??? Często spotykam się z tym, że pracownicy przyjmują dochód netto, a przecież nie o takim dochodzie mowa w naszej ustawie.
elcia2

Napisano: 26 lut 2015, 11:08

Momencik jakie wznowienie, mogłabyś tak zrobić gdyby w momencie wydawania decyzji nie były znane okoliczności mające wpływ na prawo do świadczeń. Sądzę że decyzja była robiona przed podjęciem zatrudnienia więc wtedy zmiana decyzji natomiast jeśli decyzja była robiona po dacie zatrudnienia to wtedy rzeczywiście wznowienie jak było przytoczone przez anna h w jednym z poprzednich postów.
judge

Napisano: 26 lut 2015, 12:38

-wniosek był z IX a decyzja w XI czyli w dniu wydawania decyzji już pracował
- dochód mam pomniejszony o koszty, bo właśnie na forum ostatnio to wałkowałam ;)

dziękuje wszystkim za włączenie się do akcji ;)
madzix
Starszy referent
Zajmuję się:

Strona 2 z 2    [ Posty: 18 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny